Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Limitowana kolekcja IKEA Sällskap inspirowana skandynawskim rzemiosłem

red.

W październiku IKEA wprowadzi do sklepów nową, limitowaną kolekcję. Promuje ona naturalne podejście do życia i rodzinne wnętrza.

Kolekcja IKEA Sällskap jest inspirowana skandynawską sztuką i tradycyjnym rzemiosłem. Dużo w niej nawiązań do przeszłości i skandynawskiego stylu życia, który kieruje się na rodzinę i naturę. W jej skład wchodzą meble, tekstylia i zastawa stołowa.

Projektanci IKEA odwoływali się do przełomu XIX i XX wieku. "Był to ten sam czas, kiedy bogate wzornictwo było dostępne tylko dla najbardziej zamożnych rodzin. Wykraczający w swej twórczości poza granice ówczesnej kultury, szwedzcy artyści dostrzegli tę zależność i zainicjowali powstanie idei znanej później jako „allrum”. „Allrum” oznaczało nie tylko otwartą przestrzeń, w której cała rodzina mogła spędzać razem czas. Chodziło również o szeroki dostęp do wzornictwa dla wszystkich" - czytamy w opisie nowej kolekcji.

Seria Sällskap ma tez nawiązywać do idei wnętrz przeznaczonych dla całej rodziny.

Wyjątkowość SÄLLSKAP polega na tym, że odwołuje się do tradycji, nie tracąc jednocześnie kontaktu ze współczesnym życiem

- podkreśla Katarzyna Jaros-Puzio, dekorator wnętrz i projektant IKEA.

Najwięcej w nowej serii jest tkanin do domu, w którym zostały na nowo zinterpretowane desenie z przeszłości. Wśród nich najbardziej wyraziste są te tworzone technika "kleksów". Wzór wygląda jakby rozchlapana przypadkowo farba. Taki deseń jest nieregularny, radosny, ma w sobie spontaniczność i świeżość. Z tym motywem w kolekcji Sällskap pojawiły się m.in. fartuchy kuchenne, poszewki na poduszki, pościel.

Powtarzającym się motywem serii jest także czterolistna koniczyna, która ma nie tylko zdobić, ale i przynosić szczęście.

Jak zwykle IKEA oferuje nowe produkty w przystępnych cenach. Przykładowo klosz lampy kosztuje 40 zł, a komplet pościel z kołdra 200 x 200 cm 100 zł. Zobacz co dokładnie znalazło się w nowej kolekcji.

Skomentuj:

Limitowana kolekcja IKEA Sällskap inspirowana skandynawskim rzemiosłem