Domki, które składa się, jak meble z IKEI

red.

Ten domek łączy świetny design i przystępną cenę. Prefabrykowane domki do samodzielnego złożenia to pomysł zainspirowany filozofią firmy IKEA, która dostarcza dobrze zaprojektowane produkty za niewielkie pieniądze.

Domki, które składa się, jak meble z IKEI
Domek do samodzielnego złożenia
fot. The Backcountry Hut Compan

Kanadyjska firma o nazwie The Backcountry Hut Company z siedzibą w Vancouver zaczęła produkcję prefabrykowanych domów o niewielkich rozmiarach, które sprzedawane są w płasko spakowanych paczkach. Są one przeznaczone do samodzielnego złożenia, co czyni je wyjątkowo tanimi i dostępnymi. Skąd ten pomysł? Wszystko zaczęło się od IKEI.

Twórcy The Backcountry Hut Company byli zainspirowani tym, jak IKEA produkuje dobrze zaprojektowane meble w przystępnych cenach. Podobnie jak szwedzka firma meble, tak kanadyjska marka chce sprzedawać domy do samodzielnego złożenia. Wystarczy do tego kilka osób.

Domki Kanadyjczyków wyróżniają się ciekawym, nowoczesnym designem oraz funkcjonalnym wnętrzem. Bryła domku jest podporządkowana geometrycznym rygorom i mieści dwa piętra. Na parterze są przestrzenie do spotkań, wypoczynki i kuchnia. Na piętrze jest miejsce do spania. W środku nie ma schodów, na górę można wejść po drabinie, co jednocześnie pozwala na oszczędność miejsca.

Projektując prototypowy model, firma The Backcountry Hut Company kierowała się czterema zasadami: jakość, funkcjonalność, równowaga i rozwój. Dzięki temu powstała struktura, którą można łatwo adaptować do zastanych warunków, można ją wznieść na niemal każdym podłożu i w każdej strefie klimatycznej.

Pomysł Kanadyjczyków wpisuje się w zyskujący coraz większą liczbę zwolenników ruch Tiny House Movement (Ruch małych domków). Jego zwolennicy dążą do minimalistycznego stylu życia, ograniczenia posiadanych rzeczy oraz większej mobilności.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Domki, które składa się, jak meble z IKEI