Nowoczesny dom w Tychach

Dominika Redlicka

Nowoczesny dom inspirowany kształtem stodoły. Zaglądamy do środka!

dom w tychach, dom stodoła, dom w stodole, nowoczesny dom
Kubatury budynków są zróżnicowane materiałowo. Północna część pokryta jest ciemnym, naturalnym łupkiem. Południowa - blachą Rheinzink w kolorze patyny, montowaną w podwójny rąbek stojący. Uzyskano w ten sposób ciekawy efekt estetyczny, ale i praktyczny. Wybór niezwykle trwałych materiałów elewacyjnych i rezygnacja z rynien sprawia, że dom przez całe swe istnienie zachowa swój pierwotny wygląd właściwie bez konieczności obsługi.
Fot. Tomasz Zakrzewski, www.rsplus.pl

Pragnienia inwestorów były jasne - aby dom był wygodny, przestrzenny i otwarty na ogród. Wielkość oraz usytuowanie działki w spokojnej dzielnicy miasta Tychy, blisko kompleksu leśnego, podsunęły architektom ze studia RS+ pomysł na efektowny projekt.

Nie jedna, ale dwie bryły tworzą plan domu. Obie kształtem przypominają stodołę, a łączy je przeszklona antresola. Przesunięte względem siebie budynki tworzą geometryczną i funkcjonalną przestrzeń mieszkalną.

Polscy projektanci wykorzystali kontrastowe materiały w aranżacji zarówno na zewnątrz, jak i w środku, dzięki temu Two Barn House

ZOBACZCIE DOM W TYCHACH>>

Skomentuj:

Nowoczesny dom w Tychach