Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Trend: Czarna łazienka - pomysł na aranżację z charakterem

red.

Typowym kolorem do łazienki jest biały. Na zasadzie kontrastu projektanci coraz częściej polecają do łazienek jego przeciwieństwo - czerń. Czarna łazienka wygląda elegancko, szykownie i intrygująco. Czerń w łazience pasuje do wnętrz w stylu glamour, ale nie tylko.

Czarna łazienka
Czarna łazienka
Autor: Dariusz Jarzabek/Shutterstock

Czarna łazienka glamour

Czarny kolor coraz śmielej wprowadzamy do łazienki, mimo że wydaje się do niej nieprzystający. W końcu do małych pomieszczeń, jakim zazwyczaj są nasze łazienki, zwykliśmy wybierać jasne kolory, głównie biel. Jednak kolor czarny ma wiele zalet. Wprowadzony w niewielkich ilościach potęguje wrażenie głębi w małym pomieszczeniu. W większych buduje wrażenie elegancji, a nawet wyrafinowania. Dlatego także dobrze sprawdza się w aranżacjach wnętrz w stylu glamour, ale też nowoczesnym i minimalistycznym. Kolor czarny pasuje też do męskich łazienek.

Czarna łazienka, dodatki ważne dla aranżacji

Czarny kolor w łazience najlepiej prezentuje się zestawiony z bielą lub ecru. Dobrze jest także wprowadzić akcenty złote bądź srebrne. Czarna łazienka ze złotem czy srebrem wygląda bardzo szykownie i wykwintnie. Natomiast jeśli zależy nam na bardziej nowoczesnej w wyrazie aranżacji, lepsze będą akcenty czerwieni, pomarańczowego bądź wyrazistego błękitu. Kolor najlepiej wprowadzać za pośrednictwem dodatków - maty łazienkowej, dozownika na mydło czy zasłony prysznicowej. Z kolei biel wniosą urządzenia sanitarne - umywalki, wanny i sedesy. Warto też rozważyć połączenie czarnych i białych płytek.

Czarna łazienka z czarną armaturą

Łazienka z czarnymi bateriami to idealne rozwiązanie dla osób, które nie boją się wykorzystać w swoich wnętrzach modnych elementów, często stosowanych przez projektantów wnętrz. Czarna armatura cieszy się od kilku lat niesłabnącym powodzeniem. Na początku mało dostępna z uwagi na wysokie ceny, obecnie może zagościć już w łazienkach z przeciętnym budżetem.

Czarne baterie w łazience pasują do wnętrz klasycznych, glamour, ale także nowoczesnych, industrialnych. Staną się ozdobą wnętrza, jeśli zestawimy je w parze z białą lub czarną umywalką, na tle drewnianych lub jasnych płytek oraz mebli.

Czarna łazienka z drewnem

Drewno w czarnej łazience łagodzi surowy i chłodny wygląd czerni. Aby duet drewna z czernią wyglądał jak najkorzystniej, najlepiej jest wybrać ciemne gatunki drewna i zastosować je na fragmentach płaszczyzn. Efektownie będzie wyglądać czarna łazienka z drewnianą podłogą, ułożoną w pasie tylko pod miską toaletową lub przy wannie.

Współczesne laminaty w kolorze i wzorze drewna, ze starannie wykończonymi krawędziami, zabezpieczonymi przed wchłanianiem wody i pary wodnej, z powodzeniem można stosować do obudowy spłuczki podtynkowej WC, wanny czy fragmentu ściany pod wiszącym czarnym grzejnikiem.

Ciekawie zaprezentuje się fragment sufitu drewnianego, wykończonego laminowaną płytą lub pionowymi, niewysokimi na 5-10 cm, lamelkami – również zamocowanymi na części sufitu czarnej łazienki, z dodatkiem czarnych wpuszczanych lamp sufitowych.

Czarna łazienka z betonem

Beton w łazience kojarzy się z surowością i chłodem. Często sosowany na fragmentach ścian i podłóg w zestawieniu z czarnym marmurem lub gresem optycznie powiększy czarną łazienkę, nada jej oddechu. Szary kolor stanowi świetną bazę kolorystyczną dla innych, bardziej charakterystycznych barw, stąd towarzystwo czerni nada wnętrzu efektownego i ciekawego wyglądu. Warto przy tym rozważyć dodanie drewnianych, miedzianych lub złotych dodatków, ocieplających chłodne zestawienie betonu z czernią.

Czarna łazienka, oświetlenie

Gdy zdecydujemy się na całkowicie czarną łazienką, warto wprowadzić do niej duże lustra i połyskujące powierzchnie. Błysk powoduje, że wnętrze wydaje się nieco większe. Musimy też zadbać o mocniejsze oświetlenie, pamiętajmy, że czerń pochłania światło. Do oświetlenie czarnej łazienki najlepiej jest wybrać ciepłe, przytulne światło, nie męczące wzroku, o temperaturze 3000 K.

Zobacz także: Łazienka - czerń czy biel?

Skomentuj:

Trend: Czarna łazienka - pomysł na aranżację z charakterem