Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Toaletka do sypialni

Redakcja Pressland

W tym momencie pewnie każda kobieta godzi się z nami, że toaletka w sypialni jest marzeniem nie jednej kobiety. Jej obecność w sypialni pozwala rano wykonać perfekcyjny makijaż, a wieczorem wykonać odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne twarzy. Wybór odpowiedniej nie jest łatwy. Czym się kierować przy zakupie toaletki? Na co zwrócić uwagę?

Toaletka do sypialni
Toaletka do sypialni
New Africa/Shutterstock

Czym jest toaletka?

Toaletka jest meblem w swoim wyglądzie przypominającym konsolę bądź biurko, do którego dołączone jest najczęściej krzesło bądź wygodny puf. Toaletka wielu osobom kojarzy się, jako miejsce wykonywania makijażu. Pamiętajmy jednak, że dzięki półkom i szufladom, które posiada, umożliwia również przechowywanie kosmetyków jak i innych drobnych kobiecych bibelotów. Bez dwóch zdań toaletki to kobiecy mebel, który najczęściej znajduje się w sypialni. Na rynku dostępne są różnego rodzaju toaletki – wyposażone w jedno, dwa a nawet trzy lustra, półeczki i szuflady czy też oświetlenie. Wbrew pozorom, odpowiednio wybrana toaletka może być niezwykle pojemnym meblem, który zmieści również drobny sprzęt umożliwiający wykonanie fryzur na każdą okazję.

Toaletka do sypialni
Toaletka do sypialni
New Africa/Shutterstock
Toaletka do sypialni
Toaletka do sypialni
New Africa/Shutterstock

Dlaczego warto posiadać toaletkę w sypialni?

Wiele osób w tym momencie pewnie myśli, że toaletka to wymysł. Dla części osób rzeczywiście może się to okazać zbędny mebel, dla innych jest to z kolei must have, bez którego sypialnia nie istnieje. Przed podjęciem decyzji o jej zakupie należy poznać jej wady i zalety. Zdecydowanie jest to komfortowy i praktyczny mebel, który pozwoli w zaciszu własnej sypialni wykonać wszelkie zabiegi kosmetyczne. Dodatkowo, pojemne półki, szafki i szuflady pozwolą przechować nie tylko kosmetyki, ale też inne urządzenia niezbędne podczas codziennych czynności.

Wiele osób wykorzystuje toaletki, jako blat roboczy – może pełnić ona funkcję biurka, gdyż bez większego problemu zmieści się na niej niewielki laptop. Nie każda toaletka musi być elegancka czy awangardowa. Tak naprawdę, toaletki dostępne są w różnorodnej stylistyce i kolorystyce, dzięki czemu ich dopasowanie do wnętrza sypialni nie jest trudne. Toaletki mają jednak swoje wady. Do dwóch najważniejszych można zaliczyć konieczność posiadania odpowiedniej wielkości sypialni, gdyż zajmują one miejsce, ale też ich koszt – w zależności od wybranego modelu, może okazać się, że będzie to spory wydatek.

Toaletka do sypialni
Toaletka do sypialni
New Africa/Shutterstock
Toaletka do sypialni
Toaletka do sypialni
Pedal to the Stock/Shutterstock

Czym kierować się przy wyborze toaletki do sypialni?

Wybierając toaletkę do sypialni należy pamiętać, by pasował on stylistycznie do pozostałych elementów wystroju wnętrza. Najważniejsze, na co należy zwrócić uwagę przy jej wyborze to rozmiar konsoli. Aby odpowiednio dopasować go do wnętrza, wystarczy zmierzyć wolną przestrzeń w sypialni, w której miałaby zostać umieszczona toaletka i o właśnie takich wymiarach mebla poszukiwać. Sam rozmiar nie jest najważniejszy. Ważna jest również estetyka jak i kolor. 

Na rynku dostępne są zarówno minimalistyczne jak i bogate toaletki, eleganckie jak i awangardowe. Ciekawym rozwiązaniem jest również wybranie całkowicie przeciwnej toaletki, niezgodnej z stylem, w jakim zostało urządzone wnętrze. Jeśli chodzi o kolorystykę toaletki to również ma ona znaczenie. Kobiety najczęściej decydują się na biel – kolor idealny do nowoczesnych, minimalistycznych i skandynawskich wnętrz. Jeśli jednak nie jest to Twój kolor, możesz zdecydować się na czerń – idealną do wnętrz glamour i eklektycznych bądź brąz idealny do wnętrz rustykalnych. Ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest również, jakość wykonania toaletki.

Warto zwrócić uwagę na detale jak i materiał, z którego została wykonana. Im lepszy materiał i staranniejsza obróbka, tym większe szanse, że mebel posłuży Państwu przez długie lata. Na sam koniec, podczas wyboru toaletki, powinniśmy również zwrócić uwagę na jej funkcjonalność – powinna być przestronna i wygodna. Idealnie, jeśli będzie posiadać oświetlenie i lustro oraz wystarczającą ilość miejsca do przechowywania akcesoriów.

Toaletka do sypialni
Toaletka do sypialni
chomplearn/Shutterstock
Toaletka do sypialni
Toaletka do sypialni
J. Zhuk/Shutterstock

Zobacz także:

Sypialnia glamour - jak urządzić eleganckie wnętrze?

Zasłony zaciemniające, czyli jak zadbać o komfortowy sen. Sposób na blackout

Oświetlenie do sypialni: funkcjonalne i nastrojowe lampy

Garderoba z toaletką - wielofunkcyjna wyspa marki ZAJC

Komody do sypialni - pomysły na aranżacje

Szara sypialnia. Pomysły na aranżację w szarościach

Sypialnia na poddaszu: pomysły na aranżację pod skosami

Wąska sypialnia - inspiracje, aranżacje, porady

    Więcej o:

Skomentuj:

Toaletka do sypialni