Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kamień w kuchni - włoskie klimaty

Redakcja Pressland

Kuchnia to serce domu. To nie tylko miejsce przygotowywania potraw, ale i częstych spotkań z rodzina i przyjaciółmi. Dla wielu to idealne miejsce relaksu. Kuchnia urządzona we włoskim klimacie to zdecydowanie kwintesencja domowego ogniska. Może nie każdy wie, ale włosi, tak samo jak Polacy cenią domowe ciepło. Kuchnia urządzona we włoskim stylu może być wykonana w dowolnej kolorystyce, - jakiej?

Czym wyróżnia się styl włoski?

Każdy z nas wie, że włosi uwielbiają długie biesiadowanie przy stole jak i samo jedzenie. Ich wnętrza kuchni są niezwykle przytulne, ale i wygodne. Włosi stawiają na jasną kolorystykę – najczęściej biele, kremy i delikatne brązy, które idealnie współgrają z pastelowymi dodatkami – różowym bądź turkusowym. W kuchniach włoskich najczęściej wykorzystuje się materiały naturalne, będące darem natury. Kamień, drewno i ceramika to elementy, których nie może zabraknąć. Można nawet powiedzieć, że kamień to element, który przeważa w każdej włoskiej aranżacji kuchni – wykorzystuje się go zarówno do wykonania podłogi, blatów, wykończeń wnęk okiennych a także drzwiowych. Bardzo ważne, by wykorzystywany kamień był w formie surowej, nieoszlifowanej. Aranżując wnętrza włosi stawiają również na wzory – uwielbiają strojne dekoracje i ornamenty. Ich kuchnia ma, więc nie tylko przytulny, ale i ozdobny charakter.

Kuchnia ze smakiem

Pomimo wielu elementów składających się na styl włoski, kuchnia powinna być urządzona ze smakiem, bez zbędnej sztuczności. Warto również pamiętać, że, pomimo iż pomieszczenie ma być niezwykle klimatyczne to musi być również komfortowe podczas wykonywania codziennych czynności. Jak już wspomniano, w kuchni włoskiej dominują naturalne materiały – głównie kamień, ale też drewno. Materiały wykończeniowe bazujące na naturalności i ekologiczności dają możliwość stworzenia kuchni o sielskim, ale nie wiejskim wnętrzu. Poza kamieniem obecnym prawie każdym fragmencie kuchni, ważną rolę odgrywają również meble. We włoskich kuchniach można znaleźć również elementy stylu klasycznego jak i angielskiego. Zdecydowanie warto wybrać jasne, drewniane meble, które są nie tylko trwałe, ale też najczęściej pełnią funkcję ozdobną. Co ważne – w temacie mebli włosi stawiają nie na gładkie, ale rzeźbione fronty. Zastosowane rzeźbienia pojawiają się nie tylko na frontach, ale też na wykończeniach stołów czy kredensów. Włoskie meble kuchenne nie istnieją bez gzymsu, będącym kolejnym elementem dekoracyjnym. Nie zapominajmy o oryginalnie profilowanych rączkach i wyjątkowych uchwytach. Zapewniają nie tylko wygodne i poręczne korzystanie z wnętrz szafki, ale też stanowią element dekoracyjny. Urządzając kuchnię w stylu włoskim nie można zapomnieć o stole. W włoskiej kuchni jest to najważniejszy element, który stanowi centrum wnętrza. Stół może być zarówno drewniany jak i może posiadać kamienny blat, który idealnie będzie współgrał z rzeźbionymi nogami. Warto jednak wybrać model, który zapewni możliwość rozsuwania w przypadku większej ilości gości. Duży stół to możliwość biesiadowania.

Urządzając kuchnię w stylu włoskim należy kierować się zasadą, że kuchnia jest dla nas a nie my dla niej. Włosi uważają wręcz, że wszystko to, co znajduje się w kuchni powinno być zawsze pod ręką – tylko tak mogą spokojnie oddać się gotowaniu i czerpać z niego radość. Proste i funkcjonalne rozwiązania połączone z pięknym designem są kluczem do stworzenia wymarzonego miejsca.

 

Skomentuj:

Kamień w kuchni - włoskie klimaty