Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia na wymiar czy gotowe rozwiązanie?

Redakcja

Urządzając czy też remontując kuchnię, musimy ustalić - wybieramy meble kuchenne na wymiar czy kupujemy gotowe? Odpowiedź nie jest prosta, gdyż każda z opcji posiada pewne wady i zalety. Co więcej, podejmując decyzję, musimy wziąć pod uwagę również planowaną aranżację, styl życia oraz możliwości finansowe. Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji?

Kuchnia na wymiar czy gotowe rozwiązanie?
Kuchnia na wymiar czy gotowe rozwiązanie?
Shutterstock

Gotowe meble kuchenne

Gotowe meble kuchenne idealnie sprawdzą się w przypadku dużych wnętrz, które zaprojektowane zostały w standardowym wymiarze. Co więcej - warto je wybrać we wnętrzach, w których przestrzeń nie musi być w całości zabudowana. Największą zaletą gotowych mebli kuchennych jest ich przystępna cena - koszt kuchni gotowej jest niższy niż mebli kuchennych wykonanych na zamówienie. Co więcej - w sklepach znajdziemy gotowe zestawy mebli kuchennych, przeznaczone do samodzielnego montażu, dzięki czemu można wykonać wymarzoną kuchnię przy niewielkim nakładzie finansowym.

Dużym plusem kuchni gotowej jest również krótki czas oczekiwania - w części sklepów można zamówiony komplet odebrać jeszcze tego samego dnia, a w innych czas oczekiwania na meble jest krótszy niż u stolarza przy zamawianiu mebli na wymiar. Wystarczy zorganizować transport i przewieźć meble do domu. Wiele osób zaznacza również, że kuchnie gotowe dużo łatwiej zdemontować i przewieźć w inne miejsce - jest to rozwiązanie doceniane przez osoby decydujące się na przeprowadzkę. Pamiętajmy jednak, że wybierając meble gotowe, mamy ograniczoną liczbę zestawów. Co więcej, nie ma możliwości dopasowania mebli do indywidualnych potrzeb czy też warunków w kuchni (nietypowe wymiary lub kształt pomieszczenia, okno na nietypowej wysokości, itp.).

kuchnia FILIGNO
kuchnia FILIGNO
Domoteka AKSONOMETRIA TEAM 7
Kuchnia Alisma
Kuchnia Alisma
Castorama

Meble kuchenne na wymiar

Jeśli chodzi o meble kuchenne na wymiar, będą one świetnym rozwiązaniem w małych wnętrzach, w których trzeba wykorzystać każdy centymetr powierzchni i kubatury. Meble na wymiar warto wybrać również w sytuacji, gdy decydujemy się wykonać kuchnię w nietypowym miejscu, np. na poddaszu czy w połączeniu z wnęką pod schodami. Dzięki możliwości dopasowania mebli można je ustawić dosłownie w każdej wnęce. Zyskujemy również bardzo ważną opcję dopasowania mebli do potrzeb i preferencji użytkowników. Możemy wybrać nie tylko dokładne wymiary szafek, ale też materiał, z jakiego zostaną wykonane, jak i kolorystykę, systemy kuchenne i wyposażenie szafek i szuflad.

Firmy wykonujące meble na wymiar często posiadają wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu mogą doradzić w wyborze rozwiązań, dzięki czemu kuchnia będzie jeszcze lepiej dopasowana do potrzeb użytkowników. Meble na wymiar pozwalają zrealizować każdy pomysł na aranżację wnętrza. Decydując się na meble na wymiar, otrzymujemy również usługę montażu - samodzielny montaż może okazać się zbyt kłopotliwy i długotrwały - a nierzadko też obarczony wieloma błędami. Niestety koszt wykonania, jak i montażu mebli pod wymiar, jest dużo wyższy niż w przypadku mebli gotowych. Pamiętajmy również, że czas wykonania mebli kuchennych na wymiar jest znacznie dłuższy niż w przypadku gotowych mebli. Najczęściej czas oczekiwania może wynieść nawet 6-8 tygodni, w zależności od wielkości kuchni.

Meble kuchenne na wymiar
Meble kuchenne na wymiar
Pfleiderer
Meble kuchenne na wymiar
Meble kuchenne na wymiar
Fot. Franke

Przy wyborze pomiędzy kuchnią na wymiar a gotowym rozwiązaniem, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, budżet – kuchnie na wymiar często są droższe, ale mogą być inwestycją na lata, podczas gdy gotowe rozwiązania mogą być bardziej przystępne cenowo. Po drugie, czas – jeśli zależy nam na szybkiej realizacji projektu, gotowe rozwiązanie może okazać się lepszym wyborem. Po trzecie, nasze oczekiwania i potrzeby – jeśli zależy nam na idealnym dopasowaniu kuchni do naszych wymagań, kuchnia na wymiar będzie najlepszym rozwiązaniem.

W końcowym rozrachunku, wybór pomiędzy kuchnią na wymiar a gotowym rozwiązaniem zależy przede wszystkim od naszych preferencji oraz możliwości finansowych. Bez względu na to, które rozwiązanie wybierzemy, warto pamiętać, że kuchnia to miejsce, gdzie spędzamy wiele czasu, dlatego ważne jest, aby była funkcjonalna, estetyczna i dostosowana do naszych potrzeb.

Kuchnia Tavola
Kuchnia Tavola
Domoteka Nolte
Kuchnia Flair złota krawędź
Kuchnia Flair złota krawędź
Domoteka Nolte
    Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnia na wymiar czy gotowe rozwiązanie?