Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia na wymiar czy gotowe rozwiązanie?

Redakcja Pressland

Urządzając czy też remontując kuchnię musimy ustalić czy wybieramy meble kuchenne na wymiar czy też gotowe. Odpowiedź nie jest prosta, gdyż każda z opcji posiada pewne wady i zalety. Co więcej podejmując decyzję musimy wziąć również pod uwagę nasze oczekiwania i możliwości finansowe. Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji?

Gotowe meble kuchenne

Gotowe meble kuchenne idealnie sprawdzą się w przypadku dużych wnętrz, które zaprojektowane zostały w standardowym wymiarze. Co więcej - warto je wybrać we wnętrzach, w których przestrzeń nie musi być idealnie zabudowana. Największą zaletą gotowych mebli kuchennych jest ich przystępna cena - koszt kuchni gotowej jest sporo niższy niż mebli kuchennych wykonanych na zamówienie. Co więcej - w sklepach znajdą Państwo zestawy mebli kuchennych gotowe do samodzielnego montażu, dzięki czemu można wykonać wymarzoną kuchnię przy niewielkim nakładzie finansowym. Dużym plusem kuchni gotowej jest również krótki czas oczekiwania - w części sklepów można zamówiony komplet odebrać jeszcze tego samego dnia. Wystarczy zorganizować transport i przewieźć meble do domu. Wiele osób zaznacza również, że kuchnie gotowe dużo łatwiej zdemontować i przewieźć w inne miejsce - jest to rozwiązanie doceniane przez osoby decydujące się na przeprowadzkę. Pamiętajmy jednak, że wybierając meble gotowe musimy wybrać spośród ograniczonych zestawów. Co więcej, nie ma możliwości dopasowania mebli do indywidualnych potrzeb Klienta czy też warunków kuchni.

 

Gotowe meble kuchenne idealnie sprawdzą się w przypadku dużych wnętrz, które zaprojektowane zostały w standardowym wymiarze.
Gotowe meble kuchenne idealnie sprawdzą się w przypadku dużych wnętrz, które zaprojektowane zostały w standardowym wymiarze.
Fot. Shutterstock

A co z meblami na wymiar?

Jeśli chodzi o meble kuchenne na wymiar to będą one świetnym rozwiązaniem w małych wnętrzach, w których trzeba wykorzystać każdy centymetr powierzchni. Meble na wymiar warto wybrać również w sytuacji, gdy decydujemy się wykonać kuchnię w nietypowym miejscu, np. na poddaszu czy w połączeniu z wnęką pod schodami. Dzięki możliwości dopasowania mebli można je ustawić dosłownie w każdej wnęce. Zyskujemy również bardzo ważną możliwość dopasowania mebli do potrzeb i preferencji użytkowników. Możemy wybrać nie tylko dokładnie wymiar szafek, ale też materiał, z jakiego zostanie wykonany jak i kolorystykę. Pamiętajmy, że firmy wykonujące meble na wymiar posiadają ogromne doświadczenie w temacie, dzięki czemu mogą doradzić pewne warte wybrania zastosowania, dzięki czemu kuchnia będzie jeszcze lepiej dopasowana do potrzeb osób użytkujących. Meble na wymiar pozwalają zrealizować każdy pomysł na pomieszczenie i spełnić największe marzenia. Decydując się na meble na wymiar wybierają Państwo również usługę montażu - samodzielny montaż może okazać się zbyt kłopotliwy i długotrwały. Niestety koszt wykonania jak i montażu mebli pod wymiar jest dużo wyższy niż w przypadku mebli gotowych. Pamiętajmy również, że czas wykonania mebli kuchennych na wymiar jest znacznie dłuższy niż w przypadku mebli gotowych. Najczęściej czas oczekiwania może wynieść nawet 6-8 tygodni, w zależności od wielkości kuchni.

 

Dzięki możliwości dopasowania mebli można je ustawić dosłownie w każdej wnęce. Zyskujemy również bardzo ważną możliwość dopasowania mebli do potrzeb i preferencji użytkowników.
Dzięki możliwości dopasowania mebli można je ustawić dosłownie w każdej wnęce. Zyskujemy również bardzo ważną możliwość dopasowania mebli do potrzeb i preferencji użytkowników.
Fot. Shutterstock

Jak widać, nie da się jednoznacznie określić, który wariant mebli kuchennych jest korzystniejszy. Każdy sam musi zdecydować, na czym bardziej mu zależy - czy na idealnym dopasowaniu mebli do wnętrza czy też na poniesieniu niższych kosztów wymiany mebli kuchennych. Ważne jest również odpowiedzenie na pytanie czy kuchnia potrzebna jest na teraz, czy też dopiero za jakiś czas.

Skomentuj:

Kuchnia na wymiar czy gotowe rozwiązanie?