Polskie Studio Mood Works zdobywcą International Property Award 2017
Znane warszawskie studio architektury wnętrz Mood Works - Karina Snuszka & Dorota Kuć zostało uhonorowane nagrodą w prestiżowym londyńskim konkursie International Property Awards za projekt wnętrz biura kancelarii Linklaters.




















International Property Awards to prestiżowy konkurs dla architektów i projektantów wnętrz, w którym wyłaniane są najlepsze realizacje zarówno prywatne jak i komercyjne z całego świata. W tym roku wśród nagrodzonych znalazła się realizacja polskiego studia architektonicznego Mood Works. Studio tworzą Karina Snuszka i Dorota Kuć. W wyróżnionym projekcie wnętrza biura kancelarii Linklaters projektantki postawiły na przejrzystość przestrzeni, czyste formalnie i estetycznie rozwiązania. Projekt biura umożliwia indywidualną pracę i zapewnia jednocześnie miejsce do mniej lub bardziej formalnych spotkań zespołów roboczych lub ich podgrup. Wszystko zgodnie z ewolucją rozumienia pracy umysłowej, która nie musi już odbywać się wyłącznie przy przypisanym do pracownika biurku.
Jestem bardzo dumny z faktu, że nasze biuro zostało docenione w tym prestiżowym konkursie. W imieniu całego zespołu Linklaters gratuluję Mood Works tego spektakularnego sukcesu i jeszcze raz dziękuję za miesiące wytrwałej współpracy przy opracowywaniu koncepcji naszego biura. W efekcie udało nam się stworzyć wnętrza o niezwykłym charakterze – jednocześnie nowoczesne, eleganckie i przyjazne dla naszych pracowników i klientów. Współpraca z Mood Works była dla nas zaszczytem i prawdziwą przyjemnością
- mówi Artur Kulawski, partner zarządzający kancelarią Linklaters w Warszawie.
Biuro godne naśladowania
Wystrój wnętrza bazuje na naturalnych materiałach, jasnej, neutralnej palecie kolorystycznej, świetnej jakości wykonania i wykończenia mebli oraz akcesoriów pochodzących od wiodących międzynarodowych marek specjalizujących się w obsłudze klienta świadomego i wymagającego: Flexform, Zanotta, Poliform, Gubi.
Wyjątkowość tego wnętrza podkreślają wzornicze perełki takie jak lampy z kolekcji Mobile Chandelier londyńskiego projektanta Michaela Anastassiadesa, którego projekty są częścią stałych kolekcji Nowojorskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA) czy Victora and Albert Museum w Londynie. Obok czołowych międzynarodowych marek w projekcie wykorzystane zostały także meble polskich, renomowanych producentów, znanych ze swojego świetnego wzornictwa, jak na przykład Paged.
Ponadczasowość wnętrza zaprojektowanego przez duet Kuć i Snuszka podkreśla korporacyjna kolekcja polskiej sztuki nowoczesnej stworzona specjalnie na potrzeby warszawskiej siedziby Linklaters. Dzieła sztuki zostały wyselekcjonowane przez architektki i zaprzyjaźnionego konsultanta ds. sztuki. Prace młodych, polskich artystów z kolekcji Linklaters reprezentują najwyższy kunszt wykonania i znakomite opanowanie warsztatu danej techniki artystycznej. W symboliczny sposób odwołuje się to do etosu zawodu prawnika, którego bogata wiedza i doświadczenie stanowi jego warsztat pracy.
- Więcej o:
Nawigacja po biurze jak na home screenie. Projekt dla Droids on Roids
Polacy pokonali Coca-colę i PWC. Biuro ich projektu jest najlepsze!
Biuro Doroty Szelągowskiej. Jak pracuje najpopularniejsza polska projektantka wnętrz?
"Idea. Forma. Funkcja. Projektowanie i Przemysł w Polsce 1918-1939" - wystawa w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, 3.04-4.05.2025 r.
Deante na ISH 2025 – polska jakość doceniona na światowej arenie
Politechnika Krakowska liderem badań nad projektowaniem wnętrz z wykorzystaniem AI
Warszawski showroom Laminam i Interstone w nowej odsłonie
Targowisko Sztuki w Warszawie - Centrum Praskie Koneser, 12-13.04.2025 r.