Biuro Doroty Szelągowskiej. Jak pracuje najpopularniejsza polska projektantka wnętrz?

red.

Dorota Szelągowska znana szerszej publiczności z programu "Dorota was urządzi" pokazała swoje biuro. To tam rodzą się jej pomysły na rozmaite aranżacje wnętrz.

Biuro Doroty Szelągowskiej
Biuro Doroty Szelągowskiej
mat. prasowe

Dorota Szelągowska ma swoje biuro w Warszawie. Tam spotyka się z klientami i tam rodzą się jej pomysły na aranżacje wnętrz. Zdjęciami tego miejsca podzieliła się na blogu www.dorotaszelagowska.pl.

Punktem wyjścia do projektu całego biura były dywany. To one stały się inspiracją do stylu, koloru, dekoracji. Każde z pomieszczeń jest inne – tak jak funkcje, które pełnią i jak osoby, które w nich pracują

– wyjaśnia projektantka.

Turkusowy pokój

Jest tam między innymi mały pokój, w którym może odbywać spotkania z klientami i kontrahentami. Jak sama projektantka przyznaje pokój ten jest niewielki i nieustawny, udało się jednak stworzyć tam przytulną i kobieca przestrzeń. Kluczem do sukcesu był kolor.

W tym pokoju rządzi turkus. Króluje po całości. Na podłodze, centralnie, swoje miejsce znalazł dywan Canvas Marocco z Komfortu. To jego odcień zdeterminował całość kolorystyczną aranżacji

– wyjaśnia Dorota Szelągowska.

Gabinet Doroty Szelągowskiej

Najważniejszym pomieszczeniem jest gabinet projektantki, stanowiący połączenie klasyki i nowoczesności. Tu postawiono na zestawienie czerni i bieli, uzupełnione o akcenty błękitu. Przy oknach zawieszone zostały stylowe okiennice, zrobione z drzwi starej szafy, a na ścianach pojawiły się styropianowe listwy dekoracyjne pomalowane na kolor szary.

Punktem wyjścia tej aranżacji był dywan Country z oferty Komfort. Jego szary kolor stanowi neutralną bazę i pasuje do szezlongu. Z kolei czarne elementy powtórzone zostały w dodatkach: ramkach, świecznikach, roletach oraz żyrandolu.

W biurze jest jeszcze otwarta przestrzeń dla zespołu. Dorota przyznała, że to pomieszczenie było dla niej największym wyzwaniem. Pokój, który miał dzielić 3-osobowy zespół musiał spełnić oczekiwania wszystkich. W aranżacji postawiono na dwa motywy przewodnie: geometrię oraz design lat 60.

Ważne było to, by w tej aranżacji ograniczyć dodatki do minimum. Lampy, dywany oraz plakaty tworzą klimat tego miejsca i dodatkowe elementy, mogłyby go tylko popsuć

– podkreśla projektantka.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Spotkaj się z Dorotą Szelągowską w Poznaniu! W piątek, 21 października (godz. 15.00-19.00) projektantka będzie gościem specjalnym otwarcia sklepu Komfort w Posnanii. To świetna okazja, aby skorzystać z indywidualnej porady lub skonsultować swój pomysł na aranżację z najbardziej znaną specjalistką od kreatywnych metamorfoz.

Skomentuj:

Biuro Doroty Szelągowskiej. Jak pracuje najpopularniejsza polska projektantka wnętrz?