Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

DecoDialogue - nowe miejsce z designem w duchu storytellingu

red.

DecoDialogue w Warszawie to nowy, wnętrzarski concept store z autorską kolekcją wyselekcjonowanych przedmiotów: mebli, tekstyliów, oświetlenia, szkła i ceramiki.

DecoDialogue to projekt dwóch przyjaciółek, Katarzyny i Małgosi. Poszukiwały one mebli i przedmiotów codziennego użytku, które budzą emocje, mają swoją historię i powstają w poszanowaniu tradycyjnych metod wytwarzania.

Wierzymy, że piękno materiału, z którego wykonano przedmiot, jego autentyczność i jakość, są ponadczasowe. Piękne przedmioty wykonane z naturalnych materiałów dają poczucie bezpieczeństwa, luksusu i ciągłości oraz tworzą inspirującą atmosferę do życia. Tworzymy miejsce dialogu pomiędzy designem a wielbicielami eklektycznego, ponadczasowego stylu w projektowaniu wnętrz; pomiędzy klasyką i nowoczesnością. Przełamujemy też stereotypy na temat skandynawskiego wzornictwa, które jest nam obu bardzo bliskie. Skandynawowie w genialny sposób łączą nowoczesne wzornictwo z klasyką, znajdują nowe zastosowanie dla starych rzeczy i odważnie wykorzystują wzorzyste, kolorowe tkaniny. To co określa się mianem hygge, nie jest monochromatyczne- mówią właścicielki.

DecoDialogue to również miejsce wymiany opinii. Co miesiąc odbywają się tu spotkania autorskie z projektantami, niezależnymi markami oraz autorskie warsztaty z zakresu designu czy rękodzieła. Właścicielki planują także spotkania dla architektów i dekoratorów wnętrz.

W przestrzeni DecoDialogue można znaleźć wiele skandynawskich marek, jak również przedmioty użytkowe i tekstylia produkowane przez polskich, często debiutujących twórców. – Wprowadziłyśmy na rodzimy rynek kilka skandynawskich marek, które nas urzekły za granicą i chciałyśmy je zaprezentować polskim odbiorcom. To przede wszystkim duńska marka Ro Collection, produkująca szklane i ceramiczne przedmioty użytkowe, szwedzki producent tkanin Boras Cotton oraz szwedzka marka Isadeco, produkująca piękne donice. Mocno wierzymy i wspieramy także polskie niezależne marki jak August Design Studio, Łyko, Glyk Company czy I love grain, które mają jakościowe produkty, bardzo spójną filozofię i są w każdym calu dopracowane - opowiadają.

    Więcej o:

Skomentuj:

DecoDialogue - nowe miejsce z designem w duchu storytellingu