Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Studio Job gościem specjalnym arena DESIGN 2018

red.

Projekty duetu Job Smeets i Nynke Tynagel, znanych jako Studio Job, spotykają się zazwyczaj z zachwytem bądź zdumieniem. Nikt jednak wobec nich nie pozostaje obojętny. Właśnie ten elektryzujący duet będzie gościem specjalnym arena DESIGN 2018.

Motywem przewodnim 10. edycji arena DESIGN są Pokolenia/ Generations. Wokół tego hasła organizatorzy budują program wydarzenia. A ten zapowiada się interesująco.

Podczas dotychczasowych edycji mocnym punktem programu targów były spotkania ze światowej sławy projektantami, podczas których goście dzielili się wiedzą i doświadczeniem z kolegami z branży. W tym roku na głównej scenie pierwszego dnia zobaczymy duet reprezentujący markę Ligne Roset. To firma, która ma 150-letnie doświadczenie w pracy z projektantami. W kolejnym dniu swój wykład poprowadzą z kolei przedstawiciele Studia Job. To niekonwencjonalny, budzący emocje design. Jesteśmy przekonani, że oba wykłady zostaną pozytywnie odebrane przez publiczność– mówi dyrektor projektu arena DESIGN, Małgorzata Czubak.

Obecność Studia Job w Poznaniu związana jest z prezentacją ich lamp zaprojektowanych dla marki SLAMP, które będzie można obejrzeć na wystawie VIVA light.

W tym roku chcemy zaprosić wszystkich na wystawę, która będzie łączyć design oświetleniowy ze sztuką. Jesteśmy przekonani, że ekstrawaganckie realizacje studia JOB doskonale będą się komponować z czarno-białymi fotografiami Szymona Brodziaka– mówi kurator wystawy Małgorzata Ratajczak.

Studio ze świetnym designem

Job Smeets i Nynke Tynagel założyli Studio Job w 2000 roku. W ciągu piętnastu lat od ukończenia Dutch Design Academy w Eindhoven i założenia pracowni stali się pionierami kultury współczesnej, którzy powoli zmieniają powszechne postrzeganie sztuki i projektów.

Prace Studia Job są utrzymane w prawdziwym duchu renesansu. To projekty całkowicie uniwersalne, ale jednocześnie ekspresyjne. Projektanci tworzą dzieła sztuki, czerpiąc przy tym z klasycznego, popularnego oraz współczesnego designu oraz sztuk wizualnych. Symbolika i ikonografia, którą tworzy Studio Job, jest heraldyczna i królewska. Job Smeets lubi nazywać swój styl "New Gothic", co świadczy o perfekcjonizmie i wyjątkowości, które stały się jedną z cech definiujących studio.

Studio Job współpracuje z rzeźbiarzami, producentami mebli, malarzami, specjalistami od odlewów z brązu, witraży, cięcia laserowego i druku 3D. Elastyczność zastosowania materiałów uwalnia studio od ograniczeń jednego, konkretnego medium. Projektanci rewolucjonizują postrzeganie gatunku, pozwalając na bogactwo, ornamentykę i zawiłość swoich projektów, a jednocześnie pozostają przywiązani do wysokiego poziomu kunsztu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Studio Job gościem specjalnym arena DESIGN 2018