Studio Job gościem specjalnym arena DESIGN 2018

red.

Projekty duetu Job Smeets i Nynke Tynagel, znanych jako Studio Job, spotykają się zazwyczaj z zachwytem bądź zdumieniem. Nikt jednak wobec nich nie pozostaje obojętny. Właśnie ten elektryzujący duet będzie gościem specjalnym arena DESIGN 2018.

Studio Job gościem specjalnym Arena Design
Studio Job gościem specjalnym Arena Design
mat. prasowe

Motywem przewodnim 10. edycji arena DESIGN są Pokolenia/ Generations. Wokół tego hasła organizatorzy budują program wydarzenia. A ten zapowiada się interesująco.

Podczas dotychczasowych edycji mocnym punktem programu targów były spotkania ze światowej sławy projektantami, podczas których goście dzielili się wiedzą i doświadczeniem z kolegami z branży. W tym roku na głównej scenie pierwszego dnia zobaczymy duet reprezentujący markę Ligne Roset. To firma, która ma 150-letnie doświadczenie w pracy z projektantami. W kolejnym dniu swój wykład poprowadzą z kolei przedstawiciele Studia Job. To niekonwencjonalny, budzący emocje design. Jesteśmy przekonani, że oba wykłady zostaną pozytywnie odebrane przez publiczność

– mówi dyrektor projektu arena DESIGN, Małgorzata Czubak.

Obecność Studia Job w Poznaniu związana jest z prezentacją ich lamp zaprojektowanych dla marki SLAMP, które będzie można obejrzeć na wystawie VIVA light.

W tym roku chcemy zaprosić wszystkich na wystawę, która będzie łączyć design oświetleniowy ze sztuką. Jesteśmy przekonani, że ekstrawaganckie realizacje studia JOB doskonale będą się komponować z czarno-białymi fotografiami Szymona Brodziaka

– mówi kurator wystawy Małgorzata Ratajczak.

Studio ze świetnym designem

Job Smeets i Nynke Tynagel założyli Studio Job w 2000 roku. W ciągu piętnastu lat od ukończenia Dutch Design Academy w Eindhoven i założenia pracowni stali się pionierami kultury współczesnej, którzy powoli zmieniają powszechne postrzeganie sztuki i projektów.

Prace Studia Job są utrzymane w prawdziwym duchu renesansu. To projekty całkowicie uniwersalne, ale jednocześnie ekspresyjne. Projektanci tworzą dzieła sztuki, czerpiąc przy tym z klasycznego, popularnego oraz współczesnego designu oraz sztuk wizualnych. Symbolika i ikonografia, którą tworzy Studio Job, jest heraldyczna i królewska. Job Smeets lubi nazywać swój styl "New Gothic", co świadczy o perfekcjonizmie i wyjątkowości, które stały się jedną z cech definiujących studio.

Studio Job współpracuje z rzeźbiarzami, producentami mebli, malarzami, specjalistami od odlewów z brązu, witraży, cięcia laserowego i druku 3D. Elastyczność zastosowania materiałów uwalnia studio od ograniczeń jednego, konkretnego medium. Projektanci rewolucjonizują postrzeganie gatunku, pozwalając na bogactwo, ornamentykę i zawiłość swoich projektów, a jednocześnie pozostają przywiązani do wysokiego poziomu kunsztu.

Skomentuj:

Studio Job gościem specjalnym arena DESIGN 2018