Mieszkanie w stylu "Urban Jungle"

Redakcja Pressland

Planujesz urządzenie mieszkania i nie wiesz, jaki styl wybrać? Do wyboru jest ich bardzo dużo, jednak ostatnio bardzo modnym stał się styl - urban jungle. To namiastka egzotycznej natury, pozwalająca odetchnąć w domowym zaciszu od betonowych centrów miast.

Urban jungle – miejsca dżungla

Urban jungle to styl, który małymi krokami zyskiwał popularność. Dość często powraca w sezonie jesienno-zimowym. Wszystko przez to, że w okresie jesienno-zimowym wyglądając za okno zauważasz jedynie szaro-burą pogodę. Tęskniąc za wiosenną i letnią zielenią możesz jej namiastkę wprowadzić do swojego mieszkania. Urban jungle przez wielu określany jest, jako styl miejskiej dżungli. Dżungli stworzonej w domowym zaciszu. Sam styl łączy w sobie elementy afrykańskiej głuszy, motywy florystyczne oraz życie w zgodzie z naturą.

 

Urban Jungle
Urban Jungle
Fot. shutterstock

Decydując się na urządzenie wnętrza w zgodzie z naturą należy liczyć się z koniecznością urządzenia wnętrz w zieleni – najczęściej wykorzystuje się kolory z pełnej palety a także motywy roślinne. Najważniejsza jest egzotyczna flora. Wszelkie paprocie, kaktusy, sukulenty czy też bluszcze będą stanowić główny element dekoracyjny wnętrza. Warto je użyć w formie żywych roślin jak i motywów pojawiających się na tkaninach. Urban jungle to także obrazy dekoracyjne. Ich obecność potrafi w kilka chwil odmienić wnętrze. Możesz wybrać najprostszą formę obrazu – plakat przedstawiający liście egzotycznych roślin. Najważniejszą zaletą stylu urbanjungle jest możliwość przeprowadzenia całkowitej aranżacji wnętrza w szybki i prosty sposób, bez konieczności wykonywania ogromnych remontów i wydawania fortuny. Wystarczy kilka dodatków i zyskujesz całkowicie nowe wnętrze w niezwykle modnym stylu.

 

Urban Jungle
Urban Jungle
Fot. shutterstock

Jak zaaranżować wnętrze w stylu urban jungle?

Urządzając wnętrze w stylu urban jungle można zaaranżować je na dwa sposoby. Pierwszym rozwiązaniem jest zaaranżowanie całego wnętrza w estetyce tropikalnej. Konieczne będzie zaplanowanie pomieszczenia, w którym dominować będzie dzika natura. Idealnym sposobem będzie połączenie jej ze wzorami roślinnymi, doniczkowymi kwiatami, zieloną kolorystyką, ale też naturalnymi materiałami i dodatkami w kolorze złota i brązu. Drugim rozwiązaniem jest postawienie na pojedyncze akcenty stylu. Motyw miejskiej dżungli może pojawić się w kilku dodatkach mianowicie poduszkach dekoracyjnych, ozdobach czy też obrazach. Aby stworzyć spójną całość warto postawić na odpowiednią kolorystykę. Styl urban jungle stawia na piaskowe pastele, szarości, biel i czerń.

 

Urban Jungle
Urban Jungle
Fot. shutterstock

Z czym połączyć styl urban jungle?

Jak już wspominaliśmy, jest to styl nawiązujący do natury. Aranżując w tym stylu wnętrze warto postawić na ekologiczne rozwiązania i naturalne materiały. Idealnym rozwiązaniem będzie postawienie na drewno zarówno to egzotyczne jak i krajowe, najlepiej niemalowane, o naturalnym wykończeniu. Idealnie z stylem urban jungle współgrają również akcesoria wiklinowa, rattan, naturalne tkaniny takie jak len czy bawełna. Ważną rolę odgrywają również złote, metalowe dodatki – idealnym rozwiązaniem będą świeczniki, ramki czy też wazony. Polecamy również wybranie dodatków w stylu industrialnym – można postawić na wyraziste lampy o surowym designie czy też zegary w stylu vintage.

Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi w zakresie urządzenia mieszkania w stylu urban jungle będą przydatne i dzięki nam wprowadzisz do swojego wnętrza odrobinę zieleni, której tak bardzo Ci brakuje!

Skomentuj:

Mieszkanie w stylu "Urban Jungle"