Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kamień naturalny - użyteczne dzieło sztuki

mat. prasowe

Wszystkie kamienie naturalne mają w sobie wyjątkowy, niepowtarzalny urok. Z natury pochodzą granity, marmury i onyxy – ale także wciąż nieco mniej znane w Polsce kwarcyty. Odpowiednio dobrane pod kątem walorów wizualnych oraz cech użytkowych mogą wzbogacić wszystkie pomieszczenia domu, a nawet balkon czy taras.

Interstone Kwarcyt Patagonia
Interstone Kwarcyt Patagonia
mat. prasowe

Kamienie naturalne są znakomitym wyborem do wszystkich wnętrz. Nie tylko je ozdobią, ale przede wszystkim odpowiedzą na najbardziej wyśrubowane wymogi funkcjonalne. W zależności od rodzaju, te cenne skarby natury stawią czoła m.in. wysokim temperaturom (np. w oprawie kominka lub biokominka, ale też w domowej saunie), mrozom (np. na balkonie lub tarasie czy na elewacji), intensywnemu ruchowi (np. na podłodze w holu). Wiele z nich – jak zwłaszcza granit i kwarcyt, jest też odpornych na zarysowania, obtłuczenia, zadziory, zaplamienia i zmatowienia, o które nietrudno w przypadku materiałów innych niż kamień. 

Ponadto nie tylko każdy rodzaj kamienia, ale nawet każda płyta, ma nieco inny odcień, rysunek, układ żył. Kryje się tu nieosiągalny w przypadku innych materiałów walor niepowtarzalności i niespodzianki. Korzystając z oferty marki Interstone, konkretną płytę można wybrać osobiście podczas wizyty w wybranym oddziale, gdzie czekają zawsze gotowi do pomocy eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i znajdą rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb oraz budżetu. Można też bez wychodzenia z domu, samodzielnie albo razem z architektem wnętrz, wybrać je online na stronie www.interstone.pl/pl/stan-magazynu.

Interstone Onyx Tanzania
Interstone Onyx Tanzania
mat. prasowe

W kuchni i w łazience

Gdy mowa o kamieniu naturalnym w mieszkaniu, pierwszym skojarzeniem – a przede wszystkim marzeniem wielu osób – są piękne i trwałe blaty kuchenne lub łazienkowe z granitu. Co ważne, to marzenie łatwo spełnić i to niekoniecznie za duże pieniądze. Do tych tak wymagających wnętrz polecić należy także kwarcyty - równie wytrzymałe, a piękne jak delikatniejszy marmur. Niektóre z nich, jak kwarcyt Patagonia, są miejscami półprzezroczyste i wspaniale wyglądają również podświetlone od spodu. 

Warto pamiętać, że w kuchni wykonuje się z kamienia także tzw. backsplashe, czyli osłony ścian między blatem a szafkami. Piękny slab kamienia to jednocześnie wymarzony materiał na pokrycie korpusu wyspy kuchennej, na ogół znakomicie widocznej od strony salonu. 

W łazience z kolei – oprócz blatu – kamień naturalny można wykorzystać na ścianach. Tu świetnie sprawdzą się spokojniejsze kolory i wzory, jak delikatny beżowy kwarcyt Perla Santana. Kamień w łazience może się też pojawić na jednej wybranej ścianie, np. za wanną lub w strefie prysznica. To idealne miejsce na wzorzyste onyksy, granity czy kwarcyty, ale też bardziej kruche trawertyny czy szlachetne agaty. Każdy z nich może stać się tu ozdobą równie znakomitą jak obraz, ale doskonale odporną na chlapiącą wodę i kłęby pary. Efekt dopełni odpowiednie oświetlenie.

Interstone Granit Copacabana
Interstone Granit Copacabana
mat. prasowe

Kamień naturalny w łazience sprawdzi się także na podłodze. Zabezpieczy ją przed wodą, a zarazem doda wnętrzu charakteru i elegancji. Dobrym wyborem będą tu zarówno twarde granity czy kwarcyty, jak i marmury – ze słynnym Bianco Carrara na czele.

Interstone Marmur Bianco Carrara
Interstone Marmur Bianco Carrara
mat. prasowe

Kamień na salonach

Jaki kamień najlepiej nadaje się do salonu? Pierwsza myśl, jaka się nasuwa, to marmur, np. beżowy Crema Marfil. Polerowany albo w modnym półmacie, zestawiony już nie tylko ze złotem czy miedzią, ale także z woskowanym drewnem, lakierowaną na czarno stalą, tkaninami o grubym splocie i ręcznie formowaną ceramiką. Choć to kamień relatywnie miękki, od tysiącleci wykorzystują go rzeźbiarze, jednocześnie świetnie sprawdza się na posadzkach, nawet w miejscach publicznych.

Interstone Crema Marfil
Interstone Crema Marfil
mat. prasowe

Jednak na posadzkę czy schody świetnym wyborem będzie również kwarcyt lub granit, jak wzór Copacabana, dopasowany tak, by tworzyć na stopniach stylizowany dywan. Kamień ten jest odporny na zarysowania, plamy, wilgoć oraz wysokie i niskie temperatury. Dlatego również w intensywnie użytkowanym salonie, otwierającym się na ogród, będzie przez długie lata prezentował się tak nieskazitelnie, jak tuż po ułożeniu posadzki.

Interstone Granit Copacabana
Interstone Granit Copacabana
mat. prasowe

Ale przecież kamień w salonie to nie tylko podłoga. Również blat kredensu, a coraz częściej także stołu jadalnianego. Ponadto parapety, obudowa kominka, okładzina centralnej ściany pomieszczenia, oprawa głównych drzwi i wiele innych.

Królewski  wypoczynek

Inaczej niż np. w Grecji czy we Włoszech, dekoracyjne kamienie nie są w Polsce częstym wyborem do sypialni. A przecież tak dobrze współpracują m.in. z ogrzewaniem podłogowym i jeszcze długo oddają ciepło po wyłączeniu instalacji. Nawet, jeśli pozostają w dotyku chłodne, wizualnie mogą dać wnętrzu wiele ciepła, elegancji i wyrazu. Na poniższym zdjęciu widać, jak przytulną atmosferę kreuje bestsellerowy kwarcyt Perla Santana w eleganckiej łazience z toaletką. Kto z kolei marzy o bardziej wyrazistym efekcie, może sięgnąć po najbardziej wzorzyste odmiany, np. onyksu.

Interstone Kwarcyt Perla Santana Projekt Studio Colnaghi, Vinícius N. Ferzeli
Interstone Kwarcyt Perla Santana Projekt Studio Colnaghi, Vinícius N. Ferzeli
mat. prasowe

Szykowne sypialnie, garderoby, a także łazienki można też wzbogacić kamieniami szlachetnymi. Wśród eksponowanych w przeszklonych szafach strojów i biżuterii przepięknie wyglądać będą płyty kryształu górskiego lub agatu, jak Agata Amarelo. Wyjątkowe walory tego kamienia – niezwykłe bogactwo kształtów i kolorów – wydobyć można światłem nie tylko skierowanym z zewnątrz, ale przede wszystkim umieszczonym od spodu. W sypialni łatwo w ten sposób wykreować zarówno przytulny nastrój, jak i niepowtarzalny efekt.

Interstone Agat Amarela podświetlona
Interstone Agat Amarela podświetlona
mat. prasowe

Kamień od Interstone

Marka Interstone dostarcza kamień do polskich wnętrz już od 22 lat. Ma w ofercie około 300 rodzajów kamienia naturalnego z 15 krajów. Każdego roku sprzedaje ok. 230 000 m kw. płyt, z których powstają zachwycające posadzki (również na balkonach i tarasach), parapety, okładziny ścienne, a także blaty kuchenne i meble. Ponadto Interstone jest oficjalnym dystrybutorem spieków kwarcowych włoskiej marki Laminam w Polsce i właścicielem marki Interlite.

Firma działa na terenie całego kraju. Jej oddziały znajdują się w Mszczonowie, Chrzanowie, Poznaniu, Wrocławiu, Pruszczu Gdańskim i Stargardzie. Każdy z nich zaprasza architektów, projektantów wnętrz i klientów indywidualnych, by na miejscu łatwo i wygodnie wybrali konkretną płytę upatrzonego kamienia, spieku kwarcowego (Laminam, Interlite) lub kwarcogranitu z oferty Interstone. Prócz bogato wyposażonych magazynów, w oddziałach firmy znajdują się biura sprzedaży oraz przestrzenie zaprojektowane z myślą o spotkaniach architektów i projektantów oraz kamieniarzy z inwestorami i klientami indywidualnymi. Na miejscu czekają też eksperci marki, którzy chętnie doradzą osobom prywatnym zainteresowanym wprowadzeniem kamienia naturalnego lub spieku kwarcowego do swojego domu.

Warto zaznaczyć, że gdyby w danej chwili zabrakło któregoś wzoru kamienia w danym oddziale, firma sprawnie przetransportuje go z magazynu centralnego. A na indywidualne zamówienie sprowadzi także materiały spoza swojej stałej gamy sprzedażowej, dostępne u sprawdzonych dostawców rozlokowanych po całym świecie. Co ważne, w Interstone możliwe jest również zamówienie usługi ekspresowego transportu lokalnego w całej strefie zasięgu. Firma zapewnia ponadto profesjonalne doradztwo oraz obsługę przed i posprzedażową. W trosce o środowisko umożliwia wszystkim klientom zwrot opakowań transportowych.

Interstone Kwarcyt Patagonia
Interstone Kwarcyt Patagonia
mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Kamień naturalny - użyteczne dzieło sztuki