Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zielony kolor: trend w aranżacji wnętrz

Redakcja/Mat. prasowe

Zielony kolor we wnętrzach to głównie rośliny: egzotyczne kaktusy, delikatne paprotki, sukulenty o mięsistych liściach. Stawiamy je pojedynczo lub tworzymy z nich ciekawe kompozycje. Ale to nie wszystko - zielony kolor może pojawić się też na meblach.

zielony kolor
W aranżacji wykorzystano dekory Tajga (U19515), Dąb Amerykański (R20119) oraz Terazzo Beige (S68052)
PFLEIDERER

Zielony kolor: dekory meblowe inspirowane naturą

Zielony kolor nie tylko jest piękny, ale też oddziałuje pozytywnie na każdego, kto się nim otacza. Koi zmysły, poprawia samopoczucie, napełnia optymizmem. W tym roku modne odcienie tego koloru to: mięta, szałwia, oliwka i mech. W sklepach znajdziemy szeroką ofertę farb i elementów wyposażenia utrzymanych w tych barwach, a jeśli planujemy meble na wymiar, warto skorzystać z oferty marki Pfleiderer - i dekorów z kolekcji Mood Stories, które powstały z inspiracji naturą.

Zielony kolor w wielu odsłonach

Zielony kolor kojarzy się najczęściej z aranżacjami utrzymanymi w stylu rustykalnym, w otoczeniu drewnianych mebli, suszonych ziół, wzorów kwiatowych i plecionych dywanów. Jest to jednak na tyle uniwersalny kolor, że z powodzeniem można go stosować również we wnętrzach utrzymanych w innej stylistyce. Zieleń może być nastrojowa i elegancka albo niezobowiązująca i subtelna, za to w każdym wydaniu będzie stanowiła nawiązanie do natury. A jaki zielony kolor znajdziemy w kolekcji Mood Stories marki Pfleiderer?

  • Szałwia (U19014) o ciepłej i miękkiej tonacji to kolor, który świetnie sprawdza się w minimalistycznych lub skandynawskich aranżacjach. Odświeża wnętrza i rozświetla oraz przyjemnie koresponduje z jasnym drewnem, bielą lub pudrowym różem. 
  • Idealnie wpisujący się w trend aranżacji w stylu naturalnym jest również dekor Avocado (U19503). To delikatna, stonowana zieleń dopełniona jasnym beżem, która ukoi zmysły i wprowadzi do wnętrza spokój.
  • Tajga (U19515). Ten odcień nadaje wnętrzom wyjątkową świeżość, jest jak soczysta zieleń, która eksplodowała wraz z nadejściem wiosny. Fantastycznie wypada w połączeniu z bogatym rysunkiem drewna, np. Oliwką Espana (R50030).
  • Klasyczna i bardzo lubiana Zieleń Butelkowa (U19016) cechuje się głębokim, mocno nasyconym odcieniem zieleni. Pięknie koresponduje z czarnym marmurem tj. Marmur Black Royal (S63052), ale również klasyczną bielą czy eleganckim dekorem Orzech (R30061).
  • Intrygujący Labrador (U19006) to dekor bardzo wyrazisty, głęboki i ożywiający przestrzeń. Warto zestawić go z miodowym odcieniem dębu, np. Dąb Złocisty Klepka (R20302).

Więcej informacji na temat kolekcji Mood Stories - w zielonym kolorze i nie tylko - na www.pfleiderer.pl.

Zielony kolor - inspirujące aranżacje wnętrz

Botaniczne akcenty. Zakochaj się w roślinach! Swoją naturalną urodą podkreślają charakter domu, w dodatku tworzą wspaniały mikroklimat. Jeśli zapewnimy im odpowiednią oprawę, staną się mocnym punktem we wnętrzu. Wybierzmy dobrą donicę, na przykład z betonu, ceramiki lub z kamienia. Nie będzie urodą konkurować z roślinami, ale podkreśli ich wdzięk.

zielony kolor
Rośliny we wnętrzu
Fot. H&M Home

Subtelna gra w zielony kolor. Parapet okienny to miejsce, które można pięknie zagospodarować. To idealna przestrzeń do wyeksponowania roślin, niekoniecznie doniczkowych. Czasem wystarczy zaledwie kilka gałązek - umieszczonych na przykład w szklanych, pękatych słojach z kolekcji marki House Doctor. To ciekawa i zarazem dyskretna dekoracja okna. Czy może być coś subtelniejszego od natury?

zielony kolor
Rośliny we wnętrzu
Fot. House Doctor
zielony kolor
Rośliny we wnętrzu
Fot. Madam Stoltz

Zobacz inspiracje z wykorzystaniem zielonego koloru

zielony kolor
Rośliny we wnętrzach
Fot. Nordal

Zobacz także:

zielony kolor
Rośliny we wnętrzu
Fot. H&M Home
zielony kolor
Rośliny we wnętrzach
Fot. Tine K

Skomentuj:

Zielony kolor: trend w aranżacji wnętrz