Lampa z recyklingu Isseya Miyake

Agata Ziółkiewicz

Recykling może oznaczać także piękno.

lampy, proj. Issey Miyake
lampy, proj. Issey Miyake
artemide

Ta lampa to ekologia, technologia, tradycja i sztuka zamknięte w szlachetnych formach.
Seria lamp japońskiego projektanta mody dla włoskiej firmy oświetleniowej Artemide zachwyca swoją konstrukcją i lekkością.

lampy, proj. Issey Miyake

Issey Miyake to japoński projektant mody słynny nie tylko z oryginalnych projektów, ale także z poszukiwania nowych tkanin i ich możliwości. Tym razem podjął się innego zadania - ubrania światła i stworzył niepowtarzalne świetlne rzeźbiarskie formy.

Seria lamp, a ściślej mówiąc seria kloszy lamp, nazwana została In-Ei - co w języku japońskim oznacza cień, zacienienie, odcień, niuans. Lampy dają rozproszone, miękkie światło i zachwycają swoimi kształtami, które korzystają z tradycyjnej sztuki składania papieru - origami.

lampy, proj. Issey Miyake

Klosze wykonano z włókien uzyskanych z ponownego przetworzenia plastikowych butelek, z PET. Następnie tkaninę zagięto w kilka geometrycznych wzorów. A wszystko to było możliwe także dzięki specjalnemu programowi zaprojektowanemu przez Miyake Design Studio. Z tego matematycznego programu Issey Miyake korzysta tworząc projekty ubrań. Tym razem użył go do stworzenia lamp.

Powstały projekty lamp stołowych, podłogowych i wiszących. Płaskie lampy (lekki, łatwy i ekonomiczny transport) w prosty sposób w trójwymiarową konstrukcję zamienia użytkownik.
Swoją premierę kolekcja In-Ei miała w Mediolanie w czasie Tygodnia Designu na Corso Como.
Lampy projektu Isseya Miyake produkuje Artemide.

ZDJĘCIA >>

Zobacz także:

Origami inspiruje
Lampa Rewash
Drewniana lampa Elisy Strozyk

Skomentuj:

Lampa z recyklingu Isseya Miyake