Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ultralight - lampy, które dopasują się do Twoich wnętrz

Agnieszka Kossowska

Unikalny, ponadczasowy design, możliwość adaptacji każdego modelu do specyficznych wymogów wnętrza i dbałość o każdy detal. To designerskie, polskie lampy wewnętrzne Ultralight.

Lampa ścienna - kinkiet, polskiej marki Ultralight, model 1931
Lampa Ultralight, model 1931
Fot. M. Mrowiec

Ultralight to polska marka tworząca lampy wewnętrzne we własnym, unikalnym stylu, niezależnym od mód i trendów, a bazującym na ponadczasowych wzorcach. Nazwy modeli odwołują się do dat konkretnych inspiracji, ale pasują do przestrzeni zarówno klasycznych jak i nowoczesnych. Sprawdzą się we wnętrzach art decowskich, wnętrzach vintage i w przestrzeniach minimalistycznych, loftowych. Ultralight kreatywnie podchodzi do wyzwań projektowych. W razie potrzeby modyfikuje projekty lamp, nie tylko w zakresie koloru, wymiarów, czy materiałów (stal, chrom, mosiądz, miedź), ale też na bazie katalogowych modeli tworzy indywidualne projekty spełniające wymagania odbiorcy. Lampy są produkowane w Warszawie w ramach szerokiej współpracy z miejscowymi rzemieślnikami, głównie z wykorzystaniem komponentów produkowanych w Polsce.

Pomysł Ultralight zrodził się z doświadczeń zawodowych architekta Macieja Kossowskiego, twórcy i projektanta Ultralight. Powstała idea produkcji, która z jednej strony pozwala dostosować każdą lampę do indywidualnych oczekiwań klienta i architekta, z drugiej zaś daje możliwość wyprodukowania dużej serii w pełni powtarzalnych lamp. Poza unikatowym, wyrazistym stylem i możliwościami modyfikacji lamp,  priorytetem była zawsze jakość wykonania i dopracowanie każdego detalu. Tu zarówno klosz, ramię jak i włącznik mają znaczenie.

Włącznik światła do lampy Ultralight, model 1931
Włącznik światła do lampy Ultralight, model 1931
Fot. M. Rudnicka, Ł. Smudziński

Historia Ultralight rozpoczęła się od lampy stojącej, modelu 2014, obecnie ulubionego przez hotele, która może pełnić również rolę małego stolika. Jednak większość modeli Ultralight to lampy wiszące, które jako formy zawieszone w przestrzeni oferują ogromne możliwości projektowe, tworząc finalnie ważne przestrzennie akcenty we wnętrzu.

Od 2019 roku Ultralight wspiera architektka Agnieszka Kossowska, przez wiele lat współprowadząca studio projektowania wnętrz  BAUMILLERKOSSOWSKA, która swoje doświadczenie i wiedzę o wnętrzach  wykorzystuje gdy zaistnieje potrzeba modyfikacji lampy do konkretnych wymogów pomieszczenia czy wydobycia lampą walorów zindywidualizowanej przestrzeni.

Lampy Ultralight, poza wieloma wnętrzami prywatnymi, oświetlają przestrzenie hotelowe takie jak: Raffles Hotel Europejski, Mamaison Hotel Le Regina, Artus Resort Hotel Artus czy Autor Rooms i przestrzenie publiczne: SZUCHA Premium Offices, Warsaw Creatives, Topiel N18 Apartamenty czy Clay.Warsaw.

Ultralight cały czas rozwija się i poszerza katalog stałych modeli. Obecnie planowane jest wprowadzenie do oferty pojedynczych kinkietów, do tej pory dostępnych na życzenie.

Sprawdź na www.ultralightlamps.pl

Skomentuj:

Ultralight - lampy, które dopasują się do Twoich wnętrz