Polski projekt: fartuszki Yellow Polka
"Kochamy pięknie urządzone wnętrza, a fartuszek był zawsze tym brzydkim i niewdzięcznym kawałkiem materiału, który zamiast dodawać kuchni uroku, szpecił" - mówią założycielki firmy Yellow Polka.
Historia Yellow Polka to opowieść o dwóch dziewczynach - Annie Marcinowskiej i Agnieszce Pawluk, które postanowiły spełniać swoje marzenia! Obie ukończyły studia prawnicze, nie mające praktycznie nic wspólnego z profilem ich obecnej działalności. Szukały sposobu na rozwijanie swoich umiejętności i pobudzanie kreatywności, aby tworzyć piękne przedmioty codziennego użytku. Nie było innej drogi, jak po prostu się przebranżowić.
- Na początek ukończyłyśmy indywidualny kurs krawiecki we Wrocławiu, potem poświęciłyśmy setki godzin i kilometry materiałów aby udoskonalić nasze nowe umiejętności. By to mogło być możliwe zamieszkałyśmy razem w Bordeaux (jedna z nas na stałe mieszka we Francji), gdzie wspólnie przez kilka miesięcy pracowałyśmy i miałyśmy dostęp do przepięknych
materiałów, niestety niespotykanych w Polsce. Na koniec, lub jak to woli na "właściwy początek", zaczęłyśmy szyć i sprzedawać nasze produkty. Kochamy pięknie urządzone wnętrza, a fartuszek był zawsze tym brzydkim i niewdzięcznym kawałkiem materiału, który zamiast dodawać kuchni uroku, szpecił.-
- mówią założycielki marki Yellow Polka.
Chociaż fartuszki przypominające małe dzieła sztuki lub sukienki od najlepszych projektantów to w Polsce nie nowość, dziewczyny skupiają się na szyciu oryginalnych modeli z bardzo wysokiej jakości europejskich tkanin ( z Belgii, Francji, Hiszpanii czy Portugalii).
Fartuszki Yellow Polka chętnie zamawiane są przez restauracje. Zrealizowały już zamówienia m.in. do restauracji w górach francuskich, vegańskiej restauracji na Notting Hill, NYHD z Legnicy czy dla Nowej Spiżarni z Wrocławia. Szyją również fartuszki dla klienta indywidualnego. Jest to wspaniały prezent dla miłośnika gotowania, na nowe mieszkanie oraz dla kogoś kto ma wszystko. Wszystkie fartuszki można dodatkowo spersonalizować, zamawiając np. haft z imieniem.
Dziewczyny chcą się rozwijać, dlatego też zdecydowały się wziąć udział w projekcie Polak Potrafi, gdzie można wspierać młodych przedsiębiorców w zamian za ich produkty.
- Więcej o:
Polski projekt: Sadza Soap - mydło w kształcie bryły węgla
Polski projekt: KuleKule - rośliny bez doniczek
Polski design na prezent - inspiracje
Premiera lamp STORM od Gie El na Warsaw Home & Contract
Nawer, Konopacka, Zień i Koziara dla Grupy Tubądzin - kolekcje płytek stworzone przez wybitnych twórców
O nagrodach, inspiracjach, trendach - wywiad z twórcami Grynasz Studio
Meble i oświetlenie marki HULE - design z misją
Lampy od polskich projektantów - neuroestetyczne żyrandole Gie El