Polski projekt: KuleKule - rośliny bez doniczek
Oryginalny dodatek do każdego wnętrza.
Kule, wyjątkowo oryginalna propozycja roślinnej dekoracji do wnętrz, to wynik współpracy trzech pomysłowych kobiet - Marty Grochowskiej, Marty Ikanowicz i Klaudii Jastrzębskiej. Pomysł na Kule narodził się poprzez inspirację japońską sztuką kokedama bonsai. Do tradycyjnej i znanej japońskiej formy roślinnej, dołączono ideę produktu tworzonego w zgodzie z naturą. To produkt w pełni naturalny i robiony ręcznie. Kule wzbudzają powszechne zainteresowanie, ponieważ rośliny nie posiadają doniczek, a jedynie odkrytą bryłę ziemi, właśnie w formie kuli. Specjalnie skomponowana mieszkanka bardzo chłonnego podłoża, otoczona koszyczkiem ze sznurka i mchem powoduje, że Kule to produkt trwały i czysty. Sekretem, oprócz specjalnej mieszanki podłoża, jest dobór roślin. Kule są stworzone dla ludzi, którzy cenią oryginalny i zaskakujący w formie design, a na dodatek prosty w obsłudze. Z myślą o nieuciążliwej pielęgnacji, zastosowane w Kulach gatunki roślin charakteryzuje bardzo duża odporność na zmienną wilgotność, suszę i warunki oświetleniowe. W zależności od wybranego gatunku, Kula może zachwycać pięknymi kwiatami, oryginalną formą ulistnienia lub kształtem.
Kule traktujemy jak malutką planetę zdominowaną przez roślinę. Każda Kula ma swój odrębny charakter, bo tak jak i ludzie, mają one swoje potrzeby i imiona!
- mówi Klaudia Jastrzębska.
Faktycznie, kul z draceną nazywa się "Smukła Eugenia", z fiołkiem afrykańskim "Wykwintna Jolanta" a z bluszczem "Rozwiązała Helga". Kule pasują praktycznie do każdego wnętrza. Są ciekawym dodatkiem, który może urozmaicić każdą przestrzeń. Sprawdzą się jako oryginalna dekoracja mieszkania, biura, lokalu gastronomicznego i usługowego. Te ciekawe produkty mogą zawisnąć wszędzie, gdzie nie będą przeszkadzać domownikom. Ważne aby wybrać miejsce, które zaspokoi potrzeby roślin - światło i przestrzeń do rozwoju. Podstawowym miejscem na powieszenie Kuli jest sufit. Jeśli nie chcemy jednak wiercić dziury na hak w suficie, Kula może zawisnąć na karniszu, dobrze przymocowanym żyrandolu lub półce. Kupując Kulę, w zestawie otrzymuje się dodatkowy sznurek regulujący wysokość zawieszenia rośliny, oraz umożliwiający łatwe zdejmowanie Kuli w celu jej pielęgnacji i podlewania.
Zawsze można wykorzystać każdy element wyposażenia jaki posiadamy w mieszkaniu, o ile Kula nie będzie przeszkadzała domownikom. Nie warto jedynie zawieszać jej zbyt blisko ściany, gdyż Kula po namoczeniu może ją pobrudzić. Liczymy na inwencję klientów - instalacja może zawisnąć prawie wszędzie, w ostateczności może stanąć na porcelanowej podstawce w wyeksponowanym miejscu.
- dodaje Klaudia Jastrzębska.
Kule można kupić na stronie kulekule.pl za 49,99 zł.
- Więcej o:
Polski projekt: stoliki z roślinami
Polski projekt: meble ze skrzyń po dziełach sztuki
Polski projekt: Clapp - meble w stylu lat 50. i 60.
Polski design na prezent - inspiracje
Premiera lamp STORM od Gie El na Warsaw Home & Contract
Nawer, Konopacka, Zień i Koziara dla Grupy Tubądzin - kolekcje płytek stworzone przez wybitnych twórców
O nagrodach, inspiracjach, trendach - wywiad z twórcami Grynasz Studio
Meble i oświetlenie marki HULE - design z misją