Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stalowe szafki kuchenne

red.

Stalowe meble to najgorętszy trend w urządzaniu kuchni. Do jakich wnętrz pasują? Jakie są ich wady i zalety? Sprawdzamy!

Stalowa zabudowa kuchni  jeszcze do niedawna zarezerwowana była dla profesjonalnych lokali gastronomicznych. W naszych domach dominowały szafki wykonane z płyt MDF. We wnętrzarskich magazynach i popularnych blogach, coraz częściej pojawiają się zdjęcia stalowej zabudowy kuchni. To jeden z najwyraźniejszych trendów tego sezonu. Meble kuchenne wykonane ze stali chociaż zimne, mają niezaprzeczalnie swoisty urok.

Do jakich wnętrz pasują stalowe meble kuchenne?

Stal jest znakiem nowych czasów. Pokutuje wyobrażenie,  że stalowe meble kuchenne pasują tylko do wnętrz urządzonych w industrialnym klimacie. Nic bardziej mylnego. Będą świetnie wyglądać zarówno w nowoczesnych mieszkaniach, jak i w sielsko-wiejskich kuchniach. Ich pięknym dopełnieniem będą dodatki (AGD, ceramika) utrzymane w klimacie vintage.

Meble ze stali znakomicie sprawdzą się w małych kuchniach. Fonty szafek będą odbijać światło - wnętrze stanie się jaśniejsze i optycznie większe, a wnętrze nabierze surowego i eleganckiego klimatu.

Zalety

Stalowe szafki są łatwe do utrzymania w czystości. Stal nierdzewna odporna jest na kwasy i mocną chemię używaną w kuchni. Nie straszne są jej uderzenia, wilgoć i wysokie temperatury. Nie będzie również problemu z dobrem sprzętu kuchennego. Stalowe kuchenki, piekarniki, okapy i lodówki oraz baterie czy zlewy, ma w swojej ofercie wielu producentów. Stal jest również doskonałą bazą. Pasują do niej dodatki praktycznie w każdym kolorze.

Wady

Należy bardzo uważać ze środkami czyszczącymi, mogącymi zarysować powierzchnię mebli. Na szafkach o gładkim wykończeniu będą bardzo widoczne zacieki wody (szafki każdorazowo trzeba przecierać suchą szmatką).

Przygotowaliśmy dla Was kilkanaście inspiracji ze stalą w roli głównej. Zdecydowalibyście się na taką kuchnię?

Skomentuj:

Stalowe szafki kuchenne