Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

SMEG, czyli nie tylko lodówki

red.

SMEG to technologia opakowana w znakomity styl. Lodówki w stylu lat 50. czy piekarniki w całości wykonane ze stali, zyskały rzeszę fanów na całym świecie. Zobaczcie dlaczego!

SMEG to firma, której nikomu (kto choć trochę interesuje się wzornictwem) przedstawiać nie trzeba. Kolorowe, błyszczące lodówki, nawiązujące do lat 50. pokochali ludzie na całym świecie. Istniejąca już ponad 65 lat marka ma niezwykłą historię.

Firma SMEG została założona przez Vittoria Bertazzoniego, w miasteczku Guastalla, w północnych Włoszech. Wszystko zaczęło się od... kowalstwa, którym rodzina Bertazzoni trudniła się w XIX wieku. Szybko jednak zainteresowali się produkcją kuchni. Pierwszą wykonaną przez siebie kuchnię, zaprezentowali na wystawie World Expo w Mediolanie w 1906 roku. W 1948 roku, w trudnej powojennej rzeczywistości, zarejestrowano markę SMEG. To nic innego, jak skrót nazwy Smalterie Metallurgiche Emiliane Guastalla, czyli w wolnym tłumaczeniu Zakłady Metalowych Wyrobów Emaliowanych w Guastalla.

W ofercie firmy już w latach 50. XX w. pojawiły się jedne z pierwszych kuchenek gazowych z funkcją automatycznego zapalania gazu, z zworami bezpieczeństwa i piekarnikiem z programatorem. Asortyment stopniowo się powiększał. W 1963 roku pojawiły się pralki i zmywarki. Warto wiedzieć, że w 1970 roku to właśnie SMEG wyprodukował pierwszą na świecie zmywarkę (60 cm) na 14 kompletów naczyń. W latach 70. XX w. firma zaczęła produkować płyty grzewcze i piekarniki do zabudowy. Już wtedy klan Bertazzoni rozpoczął współpracę z międzynarodowej sławy projektantami i architektami.

Ostatnia dekada XX wieku to czas, w którym pojawiają się, okapy zlewozmywaki i przede wszystkim kolorowe lodówki retro, stylizowane na lata 50. Zawojowały one świat, stając się ikonami stylu. W maju tego roku SMEG wprowadził do swojej oferty małe AGD - tostery, miksery i czajniki. Dziś firmę prowadzi trzecie pokolenie rodziny Bertazzoni. Chociaż produkty włoskiej marki zachwycają formą, są również znakomitej jakości, pełne innowacyjnych rozwiązań. SMEG to technologia opakowana w znakomity styl!

Niedawno w Warszawie (przy ul. Cybernetyki 9) otwarto pierwszy w Polsce showroom marki SMEG.

Skomentuj:

SMEG, czyli nie tylko lodówki