Nowości SMEG - małe AGD w stylu lat 50.

red.

SMEG, czyli nie tylko lodówki.

SMEG, lodówki, lodówki Retro, SMEG, styl Retro
Małe AGD SMEG
fot. mat. prasowe SMEG

Jakie jest Wasze pierwsze skojarzenie z marką SMEG? Oczywiście kolorowe lodówki. Słusznie, bo to właśnie błyszczące lodówki w stylu lat 50. stały się wizytówką marki. Szybko pokochali je ludzie na całym świecie.

Firma SMEG została założona w 1948 roku przez Vittoria Bertazzoniego, we włoskim miasteczku Guastalla. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, co oznacza tajemnicza nazwa SMEG, śpieszymy z wyjaśnieniem. To nic innego jak skrót nazwy Smalterie Metallurgiche Emiliane Guastalla, czyli w wolnym tłumaczeniu Fabrykę Metalowych Wyrobów Emaliowanych w Guastalla. Co ciekawe, do dziś firma jest w rękach rodziny Bertazzonich.

SMEG, lodówki, AGD, lodówki SMEG, lodówki retro, moda na retrofot. mat. prasowe SMEG

Sekret popularności marki tkwi właśnie w wykorzystywaniu emalii i we wzornictwie nawiązującym do lat 50.  I chociaż w przypadku lodówek SMEG na pierwszym planie są ich piękne formy, są to sprzęty naprawdę wysokiej jakości.

Kilka dni temu na targach wzornictwa w Mediolanie, zaprezentowano najnowsze "dziecko" firmy SMEG - małe AGD. I one również, wzorem kultowych już lodówek, nawiązują do stylu lat 50.  W kolekcji znalazł się toster, blender, czajnik elektryczny i duży mikser stojący. Wszystkie produkty dostępne będą w czterech podstawowych kolorach - czarnym, czerwonym, stalowym i kremowym. Niektóre przedmioty dostępne są również w pastelowych, cukierkowych barwach, za które klienci pokochali markę SMEG. Toster lub czajnik, mogą więc być błękitne, różowe czy miętowe.

Ceny nowych produktów nie są jeszcze znane. Jak Wam się podobają?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Nowości SMEG - małe AGD w stylu lat 50.