Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowości SMEG - małe AGD w stylu lat 50.

red.

SMEG, czyli nie tylko lodówki.

Jakie jest Wasze pierwsze skojarzenie z marką SMEG? Oczywiście kolorowe lodówki. Słusznie, bo to właśnie błyszczące lodówki w stylu lat 50. stały się wizytówką marki. Szybko pokochali je ludzie na całym świecie.

Firma SMEG została założona w 1948 roku przez Vittoria Bertazzoniego, we włoskim miasteczku Guastalla. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, co oznacza tajemnicza nazwa SMEG, śpieszymy z wyjaśnieniem. To nic innego jak skrót nazwy Smalterie Metallurgiche Emiliane Guastalla, czyli w wolnym tłumaczeniu Fabrykę Metalowych Wyrobów Emaliowanych w Guastalla. Co ciekawe, do dziś firma jest w rękach rodziny Bertazzonich.

Sekret popularności marki tkwi właśnie w wykorzystywaniu emalii i we wzornictwie nawiązującym do lat 50.  I chociaż w przypadku lodówek SMEG na pierwszym planie są ich piękne formy, są to sprzęty naprawdę wysokiej jakości.

Kilka dni temu na targach wzornictwa w Mediolanie, zaprezentowano najnowsze "dziecko" firmy SMEG - małe AGD. I one również, wzorem kultowych już lodówek, nawiązują do stylu lat 50.  W kolekcji znalazł się toster, blender, czajnik elektryczny i duży mikser stojący. Wszystkie produkty dostępne będą w czterech podstawowych kolorach - czarnym, czerwonym, stalowym i kremowym. Niektóre przedmioty dostępne są również w pastelowych, cukierkowych barwach, za które klienci pokochali markę SMEG. Toster lub czajnik, mogą więc być błękitne, różowe czy miętowe.

Ceny nowych produktów nie są jeszcze znane. Jak Wam się podobają?

Skomentuj:

Nowości SMEG - małe AGD w stylu lat 50.