Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

IKEA zaprezentowała stół przyszłości. Jest niesamowity!

red.

Młodzi projektanci, stworzyli dla IKEA stół przyszłości. Ma on sprawić, że gotowanie stanie się banalnie proste. Jak będą wyglądały nasze kuchnie w 2025 roku?

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądać będą nasze kuchnie za kilkanaście lat? Takie pytanie zadał sobie zespół  IKEA. Szwedzki koncern zorganizował projekt "Concept Kitchen 2025", do udziału w którym zaprosił studentów ze Szwecji i Holandii. Młodzi projektanci, studiujący na kierunkach związanych z projektowaniem przemysłowym i użytkowym, mieli za zadanie opracować kuchnię przyszłości. 54 studentów pracowało przed 18 miesięcy. Powstało kilkanaście koncepcji.

Pokazywaliśmy Wam niedawno system HACKA - praktyczne kątownik i deski o standardowych wymiarach, dzięki którym łatwo można samodzielnie zmontować zestaw prostych mebli kuchennych. Przeczytacie o nim tu>> Kolejnym projektem w ramach "Concept Kitchen 2015" jest wyjątkowy, interaktywny stół, który ma sprawić, że gotowanie będzie dziecinnie łatwe. Wystarczy położyć na nim dowolnie wybrane składniki. Na blacie pojawią się sugestie co możemy z nich przygotować i z czym je połączyć.  Nad stołem umieszczona jest kamerka i projektor, z którego obraz rzucany jest na blat stołu.

Na blacie mogą być też pokazywane przepisy z interaktywnej książki kucharskiej. Dopasuje też nasz do konkretnych proporcji czy czasu, jaki możemy przeznaczyć na gotowanie. To tylko niewielka część możliwości stołu 2025 roku.

Przyznacie sami, że robi on wrażenie!

Skomentuj:

IKEA zaprezentowała stół przyszłości. Jest niesamowity!