Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak urządzić mieszkanie 55 m kw.?

red.

Na pytanie użytkownika odpowiada architekt wnętrz Alina Badora z  biura architektonicznego TECON.

Pytanie:

Witam,

Bardzo proszę o pomoc w ogólnej aranżacji mieszkania. Będę mieszkać sama, ale czasami opiekuję się małymi wnukami. W łazience chciałabym mieć prysznic (ale nie półokrągły z rozsuwanymi drzwiami), wannę, pralkę, sedes (nie planuję bidetu). W salonie połączonym z kuchnią - stół przy którym mogłabym również pracować w domu z dokumentami i laptopem. Nie muszę mieć wyspy/barku , bo nie gotuję dużo, ale powinnam mieć kilka szafek na naczynia i sprzęt i blat roboczy .

Elżbieta Marszałek

Odpowiedź:

Mieszkanie o powierzchni 55 m.kw. przeznaczone będzie dla jednej osoby. Zaproponowano przestrzeń otwartą z jedną sypialnią oraz otwartą przestrzenią salonu i kuchni. Proponujemy jasne ciepłe kolory. Dominuje biel oraz fornir dąb bielony. Biel jest doskonałym tłem dla użytych do wykończenia fornirów oraz dodatków w  kolorze czerni. A wszystko przełamane ciepłym żółtym kolorem. Wnętrze jest nowoczesne, lekkie oraz odprężające.

Projekt stanowi doskonałą bazę do indywidualnych dekoracji i dodatków właściciela.

Koncepcja 1

W koncepcji pierwszej funkcje hallu, kuchni oraz salonu przenikają się wzajemnie tworząc otwartą przestrzeń. W strefie wejścia znajduje się wygodne siedzisko, które oprócz dużej funkcjonalności jest również ciekawym elementem dekoracyjnym. Siedzisko jest częścią wysokiej zabudowy meblowej, w której ukryte są szafy mieszczące sprzęt gospodarczy oraz ubrania.

Zabudowa meblowa wykończona jest w fornirze dąb biały bielony. Tym samym fornirem pokryto fragment ściany oddzielającej kuchnie od korytarza i salonu. Tworzy to jednolitą całość dodatkowo powiększoną optycznie wklejonym lustrem.

Kuchnia w tej koncepcji jest kontynuacją pomysłu z siedziskiem zastosowanym w strefie wejścia. Została dobudowana ścianka i dzięki temu zabiegowi powstaje wygodna w użytkowaniu wnęka, gdzie schowano zlew i zmywarkę. Ścianka ta sprawia także, że zlew oraz płyta grzewcza nie są widoczne z salonu.

Z wysokiej zabudowy meblowej "wyłania" się ławka, która jest wygodnym siedziskiem przy stole tworząc obszerne dobrze doświetlone miejsce do pracy.

Koncepcja 2

W koncepcji drugiej strefa wejścia obejmuje hall z małą  szafą oraz korytarz prowadzący do salonu. Te dwie strefy przedzielone są za pomocą drzwi przesuwnych chowanych w kasecie ukrytej w ścianie.

Kuchnia w koncepcji drugiej jest mniej funkcjonalna, ma mniej szafek a blat roboczy ma formę barku oddzielającego wizualnie pokój dzienny od kuchni.

W obu koncepcjach występuje ten sam układ łazienki, który odpowiada na potrzebę właściciela. Łazienka posiada duży wygodny natrysk o wymiarach 80x110 cm oraz wannę o wymiarach 70x160 cm. Pralka została ukryta pod blatem.

Alina Badora/TECON

Skomentuj:

Jak urządzić mieszkanie 55 m kw.?