Apartament Botanica – wynajem krótkoterminowy w dobrym stylu
Aranżacja tego mieszkania przywodzi na myśl pierwsze oznaki wiosny. Żywe kolory zastosowane punktowo na neutralnym, jasnoszarym tle, są jak obietnica pięknego, słonecznego i pełnego życia lata, które zapisze się w naszych wspomnieniach w sposób wyjątkowy. To zasługa Arkadiusza Grzędzickiego, architekta z Trójmiasta, który jest autorem aranżacji tego apartamentu na wynajem. Ta realizacja pokazuje, że nawet mieszkanie tymczasowe może być klimatyczne i przyjemne w użytkowaniu. Zajrzyjmy do środka!
Kiedy natura inspiruje
Kontakt z naturą jest dla człowieka stymulujący na wielu poziomach - poprawia samopoczucie, podnosi komfort wypoczynku, pozwala oczyścić umysł. Zainspirowani klimatem lasów i ogrodów przemycamy w mniejszym lub większym stopniu do wnętrz naszych domów detale, które mają do nich nawiązywać. W apartamencie Botanica nie tylko nazwa spełnia tę funkcję. Mieszkanie znajduje się na osiedlu Botanica Jelitkowo w Gdańsku, którego projekt architektoniczny został oparty na idei miasta-ogrodu, w którym roślinność zaprojektowana z wyjątkową dbałością ma się harmonijnie łączyć z otoczeniem. Właśnie to założenie stało się punktem wyjścia do stworzenia aranżacji wnętrza dla architekta, Arkadiusza Grzędzickiego.
Zobacz więcej: Przytulny apartament z widokiem na centrum Łodzi
Polskie wzornictwo na 44 metrach
Mieszkanie nie jest duże, to dwa pokoje na 44 metrach kwadratowych. Skromny metraż nie przeszkodził jednak w funkcjonalnym zagospodarowaniu przestrzeni. Celem inwestorów było uzyskanie oryginalnych wnętrz, w których znajdą się materiały wykończeniowe dobrej jakości - a autor nadał tym wyobrażeniom realny kształt. Istotnym aspektem tej wizji było zastosowanie ekologicznych rozwiązań. We wnętrzach towarzyszy im doskonałe wzornictwo rodzimego pochodzenia, na które składają się między innymi projekty Oskara Zięty, Tabandy oraz Marty Krupińskiej.
Zobacz więcej: #wspierampolskidesign, czyli jak zaaranżować wnętrze tylko polskim designem
Bardzo lubię polski design, jestem jego ambasadorem. Przez wykorzystywanie w projektach polskich marek pokazuję swoim Inwestorom i ich gościom, że warto stawiać na rodzime produkty. Są dobrej jakości, wykonane najczęściej z naturalnych materiałów. Coraz częściej widzimy, że polscy projektanci stawiają duży nacisk na detal, funkcjonalność, wytrzymałość swoich projektów. To zmieniło się w perspektywie lat. Naprawę jest w czym wybierać, za każdym produktem stoi historia projektanta, jego inspiracje oraz cały bardzo ciekawy proces projektowy. Jest mi to bardzo bliskie.
Przytulna nowoczesność
Jakie detale możemy znaleźć w tym nietuzinkowym wnętrzu?
- w przedpokoju: tynk strukturalny Metropolis Materia Romana (Dekorian Home), elementy dekoracyjne w postaci gitar klasycznych, oryginalne wieszaki Zięta Prozessdesign,
- w strefie dziennej: ozdobne sztukaterie wykonane z listew poliuretanowych, pufa oraz drewniany stolik Cheval polskiej firmy Misa Form, mech dekoracyjny na suficie (chrobotek reniferowy), czarne listwy sufitowe z laminatu, na podłodze wysokiej klasy panele laminowane (Dekorian Home),
- w sypialni: luksusowa tapeta angielskiej manufaktury Cole & Son – Nuvole (Dekorian Home), komplet mebli do sypialni Nature dla marki VOX (zaprojektowany przez grupę Tabanda z Trójmiasta),
- w łazience: zielone meble łazienkowe, umywalka wykonana z jesionu (marki Taka Forma), bateria z drewnianym elementem (Gessi Equilibro), uchwyty DOT manufacture, grafika ścienna włoskiej marki Glamora (wzór Segreto z kolekcji GlamFusion, Dekorian Home).
Efekty specjalne we wnętrzach
Odpowiedni dobór kolorów i materiałów wykończeniowych to nie wszystko - najciekawsze wnętrza to takie, w których możemy znaleźć różnego rodzaju tricki i nietypowe wykorzystanie dobrze znanych środków wyrazu. W aneksie kuchennym zastosowano lustra na frontach szafek wiszących - podobny zabieg pojawił się w sypialni na ścianie. Lustrzane powierzchnie odbijają światło i optycznie powiększają przestrzeń. Sufit w sypialni z kolei "tonie" w obłokach, co podkreśla wypoczynkowy charakter pomieszczenia. W łazience króluje soczysta zieleń szafki podumywalkowej - kolor ten został powtórzony na zabudowie pralki oraz na ścianie za sedesem. Drewno, z którego została wykonana umywalka, nawiązuje do taboretu w strefie prysznicowej, a ściana pokryta grafiką sprawia, że możemy się poczuć jak w luksusowym SPA.
Lubię ten projekt. Przy jego realizacji poznałem bardzo miłych i ciepłych Inwestorów, z którymi nadal utrzymuję kontakt. Dzięki ich ogromnemu zaufaniu stworzyłem projekt, który został uszyty na miarę potrzeb gości, którzy chcą spędzić czas nad morzem.
- Więcej o:
- mieszkanie
Mieszkanie w kamienicy na skraju parku
Jak usunąć nieprzyjemny zapach z mieszkania i domu?
Apartament Botanica – wynajem krótkoterminowy w dobrym stylu
Rzut mieszkania - jak zrobić? Jak czytać?
Architekci radzą. Wygodnie i praktycznie
Architekci radzą. Mieszkanie dla rodziny
Mieszkanie w dawnym warsztacie stolarskim w Lizbonie - metamorfoza
Mieszkanie z antresolą. Aranżacja warszawskiego wnętrza w stylu etno