Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Architekci radzą. Mieszkanie dla rodziny

Justyna Burdow-Gołoś, Krzysztof Radzanowski

Kupiliśmy trzypokojowe mieszkanie o powierzchni 73,5 m2, przeznaczone dla czteroosobowej rodziny. Prosimy o wydzielenie oddzielnych pokoi dla dzieci i osobnej sypialni dla rodziców. Ważne, aby w mieszkaniu znalazło się sporo szaf i schowków. Łazienka i WC mają pozostać rozdzielone. Katarzyna z Otwocka

Projekt naszego czytelnika
Projekt naszego czytelnika
archiwum redakcji

Wersja I Justyny Burdow-Gołoś

Główna zmiana, którą wprowadziłam w tym projekcie, polega na wydzieleniu z pokoju dziennego dodatkowego pokoju dla dziecka. Choć nie ma on dużej powierzchni, to mamy w nim zarówno biurko, jak i łóżko oraz szafki do przechowywania.
Kuchnię zdecydowałam się pozostawić w pierwotnym miejscu, zlikwidowałam jedynie skrzydło drzwiowe, aby uzyskać w ten sposób wrażenie większej przestrzeni. Sypialnię dla rodziców zaplanowałam tuż obok kuchni i została ona połączona z garderobą, która z kolei została nieco zmniejszona, aby od strony przedpokoju umieścić pojemną szafę na ubrania.
W przedpokoju mamy również powiększoną wnękę na dodatkowe szafki, które ułatwią utrzymanie
porządku. W łazience umieściłam prostokątną wannę o wymiarach 140 x 70 cm, umywalkę nablatową
–  60 x 45 cm, natomiast pralka – 60 x 45 cm została przeniesiona do WC.

 

Wersja Justyny Burdow-Gołoś
Wersja Justyny Burdow-Gołoś
Justyna Burdow-Gołoś

Wersja II Krzysztofa Radzanowskiego 

Moja propozycja dla pani Katarzyny i jej rodziny polega na przeniesieniu kuchni do pokoju dziennego, a w jej miejscu urządzenia pokoju dla jednego z dzieci. Przeniesienie kuchni nie stanowi problemu, gdyż piony wodno-kanalizacyjne sąsiadują z pokojem dziennym. Jedynie do nowego pokoju trzeba przebić z dawnej kuchni otwór w ścianie i przeprowadzić wentylację. Pokój dzienny jest rozdzielony ścianką na dwie części – jadalnię i część wypoczynkową. Aneks kuchenny zachodzi na obie strefy. Do części dziennej z kuchnią z przedpokoju prowadzi otwarte przejście bez skrzydła drzwiowego, co optycznie powiększa przestrzeń. Drzwi do nowego pokoju urządzonego w dawnej kuchni są przesuwne – takie rozwiązanie oszczędza miejsce w przedpokoju. Garderoba została nieznacznie pomniejszona na korzyść pokoju obok, gdzie umieszczona jest szafa. W łazience jest wanna – 140 x 70 cm, umywalka nablatowa – 55 x 48 cm oraz pralka – 60 x 45 cm, zamontowana we wnęce.

Wersja Krzysztofa Radzanowskiego
Wersja Krzysztofa Radzanowskiego
Justyna Burdow-Gołoś

Skomentuj:

Architekci radzą. Mieszkanie dla rodziny