Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oryginalna apteka we Wrocławiu

red.

Apteka we Wrocławiu inna niż wszystkie

Wielokrotnie pokazywaliśmy Wam oryginalnie zaprojektowane wnętrza sklepów, aptek czy salonów fryzjerskich. Niestety, zdecydowana większość takich wyjątkowych, wyróżniających się designem miejsc była poza granicami naszego kraju.  O ile polskie restauracje, bary i kawiarnie radzą sobie całkiem nieźle (będziecie mogli się o tym przekonać obserwując miejsca nominowane w naszym plebiscycie Ale lokale 2013), o tyle dbanie o wystój obiektów oferujących inne usługi nadal kuleje.

Na szczęście pomału się to zmienia i w Polsce też pojawiają się wnętrza warte uwagi. Świetnym przykładem jest apteka we Wrocławiu zaprojektowana przez Magdalenę Urban i Agnieszkę Koszutską ze studia architektonicznego 2kul. Kojarzy się ona bardziej z przyjemnym salonem lub kawiarnią, niż z miejscem w którym sprzedawane są leki.

Apteka znajduje się przy ulicy Szczytnickiej 27. Wnętrze zaprojektowane zostało tak, by każdy, niezależnie od wieku (i dolegliwości), czuł się w nim dobrze. Koncept przewidywał zarówno stworzenie miejsca dla dzieci, jak i konsultacji farmaceutycznej przy filiżance kawy. Dopełnieniem wystroju są kolaże przygotowane specjalnie dla tego miejsca przez Agnieszkę Koszutską.

Podoba Wam się ta apteka?

Skomentuj:

Oryginalna apteka we Wrocławiu