Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hotel Stare Kino w Łodzi - miejsce z filmową duszą!

red.

Nocleg w Szuflandii? Kawa w towarzystwie Hansa Klossa? Zapraszamy do niezwykłego miejsca w Łodzi!

Uwielbiamy pokazywać Wam oryginalne miejsca, stworzone przez ludzi z pasją! Taki właśnie jest otwarty we wrześniu 2013 roku hotel Stare Kino. Natchnieniem do stworzenia miejsca hołdującego łódzkiej tradycji filmowej, była historia posesji przy ul. Piotrkowskiej 120. Przypadek sprawił, iż właścicielom spółki PR office szukającym idealnej lokalizacji dla nowej inwestycji, wpadła w oko tablica umieszczona na elewacji kamienicy, informująca, że właśnie tu w 1899 roku bracia Władysław i Antoni Krzemińscy założyli pierwsze stałe kino w Polsce.

Wnętrza Starego Kina inspirowane są najbardziej znanymi filmami o łódzkich korzeniach takich jak: Ziemia Obiecana, Stawka Większa Niż Życie, Kariera Nikodema Dyzmy, Czterej Pancerni i Pies, Kingsajz. Każdy apartament wziął swoją nazwę od tytułu filmu. Koncepcja apartamentów, dobór filmów, scen została dokonana przy współpracy z  Maciejem Kronenbergiem, współautorem „Przewodnika po filmowej Łodzi”.

Każdy apartament ma inny wystrój, w każdym inny film jest motywem przewodnim. Są tu oryginalne meble i przedmioty z danej epoki, fototapety z kadrami filmowymi, obrazki i grafiki. W każdym apartamencie zadbano o detale nawiązujące do fabuły.

Stare Kino to 22 apartamenty z aneksami kuchennymi, rozmieszczone na czterech piętrach kamienicy wybudowanej na początku XX wieku, według znanego łódzkiego architekta Gustawa Landau Gutentegera. Każde piętro inspirowane jest inną epoką. Pierwsze to lata 20. i 30. Drugie - lata 40. i 50. Trzecie to okres PRL a czwarte piętro to już XXI wiek. Oprócz apartamentów, w hotelu mieści się restauracja i sala konferencyjna.

- Zależy nam na promowaniu tradycji filmowej Łodzi - Hollyłódź i w tym kierunku będziemy się rozwijać, w przyszłości mamy nadzieje stać się obowiązkowym punktem na mapie filmowej Łodzi - mówią właściciele.

Radosław Trzeba i Radosław Garnys nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Hotel Stare Kino już wkrótce będzie miał 40 stylowych pokoi. Rozbudowie ulegnie również zaplecze konferencyjne o kolejne sale - utrzymane również w klimacie filmowym.

Dalsza część inwestycji jest realizowana pod hasłem kina światowego, dobór filmów, które będą motywami przewodnimi kolejnych pokoi również został powierzony Panu Maciejowi Kronenbergowi.

Skomentuj:

Hotel Stare Kino w Łodzi - miejsce z filmową duszą!