Lipova Showroom - Vitra, Bolon i Philips pod jednym dachem

red.

Oryginalne podłogi Bolon, kultowe meble firmy Vitra i nowoczesne oświetlenie Philips.

showroom, lipova, nowe miejsce, vitra, modne miejsce
Lipova Showroom w Warszawie.
Fot. mat. prasowe

Lipova Showroom to nowe miejsce na warszawskim Powiślu. Powstało z myślą o architektach i osobach zainteresowanych nowoczesnym wzornictwem. W showroomie spotykają się trzy marki - Bolon, Vitra i Phillips. Pomysłodawcą miejsca jest Robert Pełka, od 20 lat reprezentujący firmę Marro.

Design to nadawanie kształtu marzeniom. Ten showroom jest moim marzeniem. Podłoga, po której chodzimy, meble i dodatki wypełniające przestrzeń oraz światło, które oświetla całość - to wszystko są elementy powszedniego życia. Dobierając je z namysłem, określamy jakość naszych codziennych doświadczeń

- mówi Robert Pełka.

Marki reprezentowane przez Showroom Lipova mają kilka punktów wspólnych. Jednym z nich jest podobny początek: ktoś kiedyś pod wpływem przypadkowej sekwencji zdarzeń wpadł na genialny pomysł, któremu zaufał i w którego realizację włożył bardzo dużo energii i emocjonalnego zaangażowania.

Kiedy deklaruję, że wybraliśmy najciekawsze marki, mam na myśli nie tylko to, że same w sobie są interesujące, ale przede wszystkim fakt, że każda z nich, niezależnie czy jest rodzinną firmą, czy globalną korporacją, powstała z ciekawości i nadal jest przez nią napędzana

- opowiada pomysłodawca showroomu Lipova.

Kolejnym podobieństwem jest chęć inspirowania architektów i umożliwienie im wyjścia poza utarte szlaki w procesie projektowym. Firmy obecne w Showroomie proponują urozmaicone zestawienie gotowych rozwiązań, a jednocześnie dają bardzo dużo swobody w zakresie personalizacji projektu.

showroom, lipova, nowe miejsce, vitra, modne miejsceFot. mat. prasowe

Przyjrzyjmy się wszystkim markom obecnym w nowym showroomie.

Bolon to szwedzka firma słynąca z oryginalnych podłóg z winylu. Siostry Annica i Marie Eklund zapraszają do współpracy takie kreatywne sławy jak: Missoni, Jean Nouvel, Jaime Hayon.  Siostry utrwalają miejsce marki Bolon w świecie artystycznych wnętrz i architektury.

Marki Vitra nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Szwajcarska firma od ponad 60 lat produkuje meble i akcesoria, z których wiele stało się już ikonami designu.To właśnie Vitra oferuje m.in. kultowe projekty małżeństwa Eamesów, krzesło Pantona, czy zegary Nelsona. Za nowoczesne oblicze marki odpowiadają między innymi bracia Bouroullec zmieniający definicję pracy w biurze oraz wszystkie projekty odbywające się w ramach Vitra Campus.

Philips to lampy i systemy oświetleniowe powstające w wyniku połączenia technologicznych innowacji z wzornictwem wypracowanym w najlepszych studiach projektowych (Philips nawiązał niedawno strategiczną współpracę z markami: Luceplan i Modular). Rozwiązania takie jak OLED (organiczne LEDy) czy Luminous Textile (świecące panele ścienne) wyraźnie pokazują, że firma jest skoncentrowana na rozwiązaniach przyszłości, zarówno w warstwie technologicznej (energooszczędność), jak i funkcjonalnej czy estetycznej.

Lipova Showroom - ul. Lipowa 7a Warszawa

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>


Skomentuj:

Lipova Showroom - Vitra, Bolon i Philips pod jednym dachem