Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesny dom w Chybach pod Poznaniem

red.

340 metrów kwadratowych, dużo przeszkleń i naturalnych materiałów

Praca nad projektem domu w Chybach pod Poznaniem była dla architektów ze studia Easst nie lada wyzwaniem. Najwięcej problemu sprawiał trudny trapezowy kształt działki, mocno zwężający się do frontu. Piękna lokalizacja oraz rozległy widok na łąkę i las skłoniły architektów do zaprojektowania oryginalnego domu w kształcie litery „V”.

Pomiędzy dwiema bryłami znajduje się hall wejściowy z dużym przeszkleniem z widokiem na cały teren. Architekci zerwali ze schematem, w którym hall wejściowy jest często pomieszczeniem pośrednim. Układ domu jest rozwarty, dzięki czemu możliwe było zastosowanie szerokich przeszkleń również w kuchni i salonie.

Inwestor zdecydował się na okna aluminiowe, których cienkość profili powiększa efekt otwarcia domu na zewnątrz. Pomalowano je na neutralny grafitowy kolor, który sprawia, że stolarka jest mniej widoczna.

Ze względu na mocne nachylenie terenu jadalnia oraz salon są na dwóch różnych poziomach. W stopnie dzielące oba pomieszczenia wkomponowano donice.  Ze względu na zamontowany system rekuperacji konieczne było zastosowanie sufitów podwieszanych. Pozwoliło to na wprowadzenie szczelin z oświetleniem oraz odsunięcie sufitów od ścian tak by móc ukryć karnisze zasłon.

W każdym projekcie architekci ze studia Easst starają się używać nietypowych materiałów. Chociażby w łazienkach znalazły się płytki z drewna, naturalny łupek, podłogi z dużych płyt ceramicznych o wymiarach 3m na 1m i o grubości zaledwie 3mm oraz sufit z napinanej folii, który daje efekt lustrzanego odbicia.

Inwestor zdecydował się na stylizowane meble w nowoczesnej interpretacji. Minimalistyczny wystrój stał się dobrym tłem dla ozdobnych ich ozdobnych form.

Skomentuj:

Nowoczesny dom w Chybach pod Poznaniem