Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w modernistycznej willi w Poznaniu

red.

Stare parkiety, meble vintage i sztuka nowoczesna

Przenosimy się dziś do Poznania a dokładniej na Stary Grunwald. Stoi tu pięknie zachowana, modernistyczna willa z 1935 roku,  w której znajdują się dwa mieszkania. Wnętrze jednego z nich, o powierzchni 120m2 zaprojektowała Ewa Moroń. Zmieniono funkcje niektórych pomieszczeń aby uzyskać otwartą, jasną, wręcz prześwietloną przestrzeń.

Projekt zakładał zachowanie oryginalnego parkietu, odrestaurowania drewnianych, skrzynkowych okien i wprowadzenie nowych elementów takich jak dwustronny kominek między pokojem dziennym a gabinetem. Zdecydowano się na otwartą kuchnię i wygospodarowanie przestrzeni na dodatkową łazienkę.

Wyposażenie mieszkania to prawdziwa mieszanka starego z nowym. Znaleźć tu można zarówno odnowione rodzinne sprzęty (meble i lampy) jak i meble zaprojektowane przez Ewę Moroń specjalnie do tego mieszkania - narożnikowy regał w pokoju dziennym i półki na książki w gabinecie.

Ogromną rolę w poznańskim mieszkaniu odgrywa sztuka. Ściany zdobi spora kolekcja złożona z prac ulubionych twórców i obrazów właściciela mieszkania, który sam jest artystą i pedagogiem.

Skomentuj:

Mieszkanie w modernistycznej willi w Poznaniu