Jasne mieszkanie w Dąbrowie Górniczej

red.

Skandynawski styl i meble z lat 60. i 70.

stylowe wnętrza, mieszkanie w stylu skandynawskim
Mieszkanie 90 m2 w Dąbrowie Górniczej; proj. Widawscy Studio Architektury
fot. widawscy.pl

Wnętrze, które dziś Wam pokazujemy to dzieło architektów z Widawscy Studio Architektury. Mieszkanie o powierzchni 90 m2 znajduje się w modernistycznej "kostce" wybudowanej w latach 70. Budynek powstał dla dwóch rodzin i posiada dwa niezależne od siebie mieszkania. W jednym z nich, na najwyższej kondygnacji młoda para postanowiła urządzić własne M.

Dom w Dąbrowie Górniczej ma prostą i ascetyczną bryłę, która znalazła odzwierciedlenie we wnętrzu mieszkania. W jasnym, oszczędnym i pełnym światła wnętrzu dominuje biel, która optycznie powiększa i rozjaśnia przestrzeń nadając jej lekkości.

mieszkanie w skandynawskim stylu, stylowe mieszkaniefot. widawscy.pl

Wystrój mieszkania nawiązuje swoim charakterem do stylu skandynawskiego. Obok bieli znajdziemy w nim wiele ocieni szarości i czerni oraz sporo kolorowych akcentów pojawiających się w dodatkach. Z szarością płytek podłogowych znakomicie współgra ocieplająca przestrzeń podłoga w naturalnym, jasnym kolorze drewna.

Minimalistyczny charakter wnętrza został przełamany odnowionymi przez właścicielami meblami z lat 60. i 70. Warto zwrócić uwagę na stylowe fotele (klubowy i obrotowy), lampę stojącą, wodniarkę pełniącą funkcję komody i biurko, które powstało z maszyny do szycia Singer z końca XIX wieku.

Monochromatyczną kolorystykę połączono z prostymi formami i kilkoma akcentami z innej epoki. Dzięki temu przestrzeń zyskała ciekawy, ponadczasowy charakter.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Jasne mieszkanie w Dąbrowie Górniczej