Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Industrialnie i nowocześnie - warszawskie biuro firmy K2

red.

Funkcjonalna przestrzeń dla 300 pracowników, podkreślająca osobowość firmy.

K2 to jedna z największych polskich agencji interaktywnych. Nowe biuro firmy zajmuje 3000 m2 i 3 piętra w jednym z biurowców na ulicy Domaniewskiej 44A w Warszawie. Za projekt odpowiada firma Mass Projekt.

Najważniejszym miejscem w tej siedzibie jest recepcja z video wall'em i usytuowany na jej tyłach amfiteatr, który powstał po wyburzeniu dziury pomiędzy dwoma piętrami budynku. Przestrzeń amfiteatru daje możliwość spotkania się w jednym miejscu wszystkim 300 osobom, zatrudnionym w Grupie K2. To idealne miejsce do organizacji spotkań, konferencji, prezentacji, czy pokazów filmowych. Tu można usiąść wygodnie na poduchach by zjeść kanapkę, spotkać się na kawie czy popracować w małej grupie. Przestrzeń ta stanowi jednocześnie ciąg komunikacyjny między piętrami.

Poza amfiteatrem, w biurze znajduje się kilka sal konferencyjnych do oficjalnych spotkań, sala multimedialna, przystosowana do videokonferencji, a także wiele małych miejsc i przytulnych wnęk do nieoficjalnych spotkań, czy pracy indywidualnej. Dogodne miejsca do kameralnych spotkań stanowią również obszerne kuchnie, usytuowane na każdym z pięter siedziby.

Projektując siedzibę architekci chcieli połączyć to, co jest najlepsze w przestrzeni typu open space z tym, co najlepsze w lokalizacjach małych butików. Tylko częściowo podzielono obszar każdego z pięter, by stworzyć poczucie przestrzeni i swobodnego ruchu, przy jednoczesnym zachowaniu zacisznych miejsc do pracy w zespołach.

Postawiono minimalizm i wyeksponowanie elementów technicznych budynku, charakterystycznych dla loftów. Zastosowane kolory nie dominują w przestrzeni, a podkreślają faktury wykorzystanych surowców - betonu, drewna, ceramiki. To pracownicy swoimi indywidualnymi drobiazgami i sposobem ubierania się wnoszą do tej przestrzeni kolor - nadając jej życie. Postawiono również na personalizację przestrzeni - pracownicy wybierali sami kolory, fototapety i elementy dekoracyjne swoich powierzchni. W ten sposób urządzanie biura K2 to ciągły proces. To miejsce wciąż wypełnia się treścią i nowymi elementami. Cały czas zaskakuje.

Podoba Wam się to biuro?

Skomentuj:

Industrialnie i nowocześnie - warszawskie biuro firmy K2