Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Największy penthouse w Polsce

red.

700 m kw powierzchni, wnętrze pełne historii, zabytkowe polichromie i piękny widok na Wawel.

Powstający Apartament Królewski w inwestycji Angel Wawel będzie największym penthousem w Polsce. Zlokalizowany został w XIX-wiecznym skrzydle zabytkowych, poklasztornych zabudowań z XVI wieku, przy skrzyżowaniu ulic Kotelek i Sukienniczej.

Ściany i sufit apartamentu zdobią piękne malowidła ścienne wykonane przez Jana Bukowskiego - artystę tworzącego w okresie międzywojennym, spod pędzla którego wyszła m.in. część polichromii w kościele Mariackim w Krakowie. W Apartamencie Królewskim zachowały się także witrażowe okna, z których roztacza się widok na Wawel.

- Lokalizacja, przestrzeń i duch tego miejsca oraz niezwykła staranność projektu sprawiają, że będzie to wyjątkowa przestrzeń mieszkalna. Apartament Królewski to ukoronowanie naszej pracy nad Angel Wawel - mówi Shachar Samuel, współwłaściciel Angel Poland Group.

Wszystkie zabytkowe elementy, czyli sklepienie i galeria z drewna, drzwi, polichromie i witraże zostaną gruntownie odrestaurowane przez specjalistów w zakresie konserwacji zabytków i dzieł sztuki. Nad obiektem czuwa konserwator zabytków.

Projekt powstał w pracowni paryskiego biura Gottesman - Szmelcman. Apartament o powierzchni 700 m kw. będzie się składać z czterech kondygnacji. Na najniższym pietrze zaplanowano hol wejściowy, strefę dla służby z osobnym wejściem, dwie sypialnie i strefę rekreacji i SPA z sauną, jacuzzi, strefą fitness i kinem domowym. Od strony południowej powstanie taras. Na pierwszym poziomie mieścić się będą trzy sypialnie z własnymi łazienkami oraz biblioteka. Kolejne piętro zajmowała niegdyś kaplica. Tu deweloper zaplanował strefę dzienną, czyli salon oraz jadalnię połączoną z kuchnią. Gabinet z wyjściem na zabytkową galerię będzie znajdować się na najwyższym, czwartym poziomie apartamentu.

Wszystkie cztery kondygnacje zostaną skomunikowane prywatną windą i klatką schodową. Przyszli właściciele Apartamentu królewskiego będą mieli do dyspozycji osobne, zamknięte miejsce parkingowe w garażu. Będą również mogli liczyć na całodobową usługę concierge.

Aby zapewnić przyszłym mieszkańcom pełną swobodę w wyborze elementów wyposażenia, Apartament Królewski nie zostanie wykończony "pod klucz". Na życzenie nabywcy wnętrza mogą być zaaranżowane przez biuro Gottesman - Szmelcman lub wybranego architekta.

Royal Apartment from bonjour on Vimeo.

Skomentuj:

Największy penthouse w Polsce