Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Małe mieszkanie z biblioteką

red.

Małe mieszkanie w którym dużo się dzieje.

Para młodych ludzi mieszkających w Kijowie szukała architekta, który na nowo zaprojektowałby ich cztery kąty. Znajomi polecili im kreatywnego, ukraińskiego projektanta Alexa Bykova - to właśnie jemu powierzyli swoje małe mieszkanie na planie kwadratu.

Mieszkanie składa się z salonu z kuchnią, sypialni, łazienki i  biblioteki. Właścicielom zależało na pomieszczeniu, w którym mogłyby się znaleźć ich stale rozrastające się zbiory książek. Bykov postanowił więc zaprojektować podwyższenie, na którym umieścił nowoczesne regały. W ten sposób powstał również kącik muzyczny.

W mieszkaniu bardzo dużo się dzieje. Nie wiadomo na co najpierw zwrócić uwagę - na ceglane ściany, czy na płyty OSB? Na bibliotekę czy kącik jadalniany? Okna wychodzą na południowo-wschodnią stronę, dlatego sypialnia i pokój dzienny wypełnione są światłem od wczesnych godzin rannych. Sercem domu jest kuchnia. To właśnie wokół niej toczy się życie mieszkańców.

Wnętrze jest przytulne - wszystko za sprawą ciepłych kolorów, naturalnych materiałów i miękkich mebli. Projektant umieścił na ścianach oryginalne, oczyszczone cegły z lat 20. pochodzące z jednego z rozbieranych budynków.

Sztuczneoświetlenie jest dyskretne i ciepłe. Większość lamp stworzona została przez ukraińskich projektantówAnnę PopovychiVasyliyaButenko. W mieszkaniu możemy też wypatrzeć lampę sufitową Artemide, którą właściciele otrzymali od bliskich w prezencie ślubnym.

Co sądzicie o tym wnętrzu?

Skomentuj:

Małe mieszkanie z biblioteką