Czarno-biała kawalerka w stylu vintage

Patrycja Koczwara

Dzisiaj przyglądamy się kolejnej skandynawskiej aranżacji, gdzie dodatki w stylu vintage szczególnie Wam się spodobają!

Czarno-białych, kontrastowych, wyrazistych mieszkań zaaranżowanych przez skandynawskie agencje nieruchomości jest pełno. Każda z nich jest klasycznym ale przede wszystkim bardzo łatwym wzorcem, który możemy się posłużyć podczas planowania i projektowania własnego "em".

Kluczem tych aranżacji jest przede wszystkim ich prostota i konsekwencja w doborze wzorów, kolorów i materiałów. Prosta i ładnie wykończona baza skandynawskiego mieszkania to przede wszystkim biel i naturalne akcenty, które „zmiękczają” potencjalnie chłodne wnętrze. Projektanci zatrudniani przez największe agencje w Szwecji, Finlandii czy Danii, korzystają z tej praktycznej skandynawskiej formuły i czasem pozwalają sobie dorzucić do niej inne akcenty, które poprawiają atrakcyjność danej nieruchomości, nadając jej wyjątkowy charakter i wyróżniając ją i na tle innych.

Z pewnością widzieliście już skandynawskie wnętrza w różnych wersjach. Znane są nam te nowoczesne a ciągle przytulne wnętrza, gdzie na tle kolorowych, wesołych tapet zobaczymy minimalistyczne, gładkie meble. Inną parą kaloszy są znowu te wnętrza o zdecydowanie poważniejszym klimacie, gdzie rustykalne dodatki żenione są elementami, tak ukochanego przez Polki, stylu shabby chic.

Kolejną odsłoną skandynawskich wariacji będzie z pewnością wnętrze z dodatkami w stylu vintage. W mieszkaniu, które dzisiaj chciałabym Wam przestawić, zobaczymy eklektyczną mieszankę tego co nowe i modne z tym, co znajdziemy na pchlim targu i czego nie powstydziłby się żaden właściciel klimatycznego loftu. Już na pierwszy rzut oka oceniam, że aranżacja od Stadshem projektowana była z myślą o mężczyźnie. A w tym przypadku czarno-biały klasyczny kontrast i akcenty retro wypadają szczególnie dobrze.

W męskiej kawalerce moją uwagę zwraca zwłaszcza kuchnia. Mieszana zabudowa kuchenna, gdzie górne szafki przesłaniają białe, gładkie fronty i drewniany, czarny dół, który niesamowicie podbija tę aranżację. Gdyby zamiast tego silnego, czarnego akcentu, w tym miejscu pojawiła się zwykła, biała zabudowa jak na górze, mielibyśmy kolejną, anonimową kuchnię, jakich pełno w tego rodzaju mieszkaniach na sprzedaż. Tutaj jednak widzimy świetną kompozycję gładkiej bieli, czarnego drewna, czarnej stali oraz subtelną, złotą nutę. Czymś co przykuwa spojrzenie są skórzane paski, które zamontowane zostały na drewnianych frontach szafek. Jest więc męsko, poważnie, ale też po prostu intrygująco.

Ci, którzy znają już troszkę strategię działania agencji nieruchomości wiedzą, że celem jest osiągnięcie jak najmniejszego budżety na etapie Home Stagingu, czyli podczas przygotowania nieruchomości na sprzedaż. Projektanci z agencji Stadshem pokazali, że w ten sposób można urządzić całe mieszkanie. Spójrzmy choćby na sypialnię, gdzie prócz paru plakatów i półeczek z efekciarskimi dodatkami oraz łóżka przykrytego po same nóżki, nie ma już nic. Najtańsze, najprostsze rozwiązania a efekt jest niezły.

Łazienka wraz z kuchnią tworzą jeden duet stylowy. Złoty prysznic, złota rama lustra, białe kwadratowe kafle na ścianach i sześciokątne na podłodze. Czerń, biel, minimalizm. Patrząc na to okiem agenta, widzimy podstawowe minimum wyposażenia, jakiego oczekiwaliśmy w łazience. Prócz szklanych półeczek nie ma tu nic więcej! A mimo to, łazienka wygląda po prostu świetnie.

Skandynawski styl jest jednym z najprostszych do zaaranżowania, warto więc znaleźć swoją ulubioną wersję i spróbować wprowadzić go do swojego mieszkania.

Skomentuj:

Czarno-biała kawalerka w stylu vintage