Biało-czerwona kawalerka - 25 m2

red.

Małe mieszkanie w Paryżu

kawalerka, małe mieszkanie, nowoczesne małe mieszkanie, jak urządzić małe mieszkanie
Kawalerka w Paryżu - 25 m2
fot. Maxime Vantorre / swanarchitectes.com

Dziś przenosimy się do Paryża, a dokładniej na wzgórze Montmartre. Znakiem rozpoznawczym tej części miasta (oprócz tłumów turystów i malarzy) są stare kamienice, kręte, ostro pnące się ku górze uliczki i wąskie przejścia ze schodami. W jednej z kamienic znajduje się ciekawa kawalerka zaprojektowana przez studio projektowe SWAN Architects.

Mieszkanie stworzone dla młodego mężczyzny ma 25 m2. Zanim architekci "wzięli sprawy w swoje ręce" wnętrze było bardzo słabo doświetlone. Postanowiono wyburzyć ścianę między pokojami, tworząc jedną otwartą przestrzeń. Sypialnię oddzielono od salonu lekką konstrukcją ze starych, drewnianych, pomalowanych na biało belek, która jednocześnie jest regałem na książki.

kawalerka, małe mieszkanie, nowoczesne małe mieszkanie, jak urządzić małe mieszkanieswanarchitectes.com/ Plan mieszkania

Mieszkanie pomalowano na biało. Charakteru wnętrzu dodają czerwone akcenty oraz stara podłoga z drewnianych desek. W biało-czerwonych, przylegających do ściany kubikach architekci umieścili łazienkę, toaletę, garderobę i kilka szafek.

Jak Wam się podoba to mieszkanie?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Biało-czerwona kawalerka - 25 m2