Nowoczesne mieszkanie całe w sklejce - 75 m kw.

red.

Sklejka w wystroju mieszkania nie jest wyborem oczywistym. Warto jednak zaryzykować i wprowadzić sklejkę do aranżacji wnętrza. Zobacz, jak zrobili to w tym mieszkaniu.

mieszkanie dla rodziny, nowoczesne mieszkanie, sklejka w mieszkaniu, jak urządzić mieszkanie
Jasne mieszkanie dla rodziny - 75 m kw. Proj. Clare Cousins Architects
fot. clarecousins.com.au

Zabieramy Was dziś do mieszkania, o powierzchni 75 m kw., znajdującego się w zabytkowym budynku w centrum Melbourne. Właścicielami jest para młodych ludzi, spodziewająca się wkrótce pierwszego dziecka. Postanowili przerobić swoje mieszkanie i stworzyć komfortową przestrzeń dla powiększającej się rodziny. O pomoc poprosili architektów z australijskiego studio Clare Cousins Architects.

Inspiracją dla projektantów były japońskie wnętrza - jasne, pełne światła i wielofunkcyjne. Dawniej mieszkanie składało się z dużego salonu, kuchni i sporej sypialni. Przyszli rodzice chcieli wygospodarować dodatkowy pokój dla dziecka. Z racji niewielkiego budżetu zdecydowano się na tanie materiały. Zamiast oddzielać część mieszkania murowaną ścianą, zdecydowano się na postawienie ścianki ze sklejki.

mieszkanie dla rodziny, nowoczesne mieszkanie, sklejka w mieszkaniu, jak urządzić mieszkaniefot. clarecousins.com.au

To właśnie sklejka jest motywem przewodnim mieszkania. Oprócz ściany oddzielającej pokój dziecka od salonu, wykonano z niej szafki kuchenne i kubik, w którym ukryto sypialnię rodziców oraz bibliotekę. Łóżko schowano za przesuwanymi panelami w pastelowych kolorach. Sklejka idealnie pasuje odcieniem do podłogi z sękatych desek. Pomalowane na biało ściany i jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń. Podczas remontu mieszkania, udało się również stworzyć niewielką antresolę.

Zupełnie inny charakter ma łazienka. Białe płytki połączono z oryginalną złotą armaturą i złotymi dodatkami. Jak Wam się podoba to mieszkanie?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Nowoczesne mieszkanie całe w sklejce - 75 m kw.