Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w starej kamienicy

red.

50 m kw. skandynawskiego stylu.

W skandynawskich agencjach nieruchomości można znaleźć prawdziwe perełki - od małych domków na wsi po olbrzymie mieszkania w kamienicach z XIX wieku. Dzięki uprzejmości szwedzkiej agencji Stadshem, zaglądamy dziś do mieszkania w centrum Goteborga. Znajduje się ono na pierwszym piętrze czteropiętrowej kamienicy z fasadą w renesansowym stylu, wybudowanej w 1887 roku.

Mieszkanie ma 50 m kw. Składa się z niewielkiego przedpokoju, salonu, kuchni z wyjściem na balkonem i łazienki z prysznicem. Z okien salonu roztacza się widok na fortyfikacje Skansen Kronan, natomiast balkon wychodzi na ciche podwórko. No dobrze, ale gdzie jest sypialnia? Projektanci tego mieszkania postanowili wygospodarować miejsce do spania w... pawlaczu. Do sypialni można wejść po drabinie. W środku oprócz dużego materaca, znajdziemy tylko lampki nocne i półkę na książki. Takie rozwiązanie zdecydowanie nam się nie podoba (tym bardziej, że mieszkanie nie należy do najmniejszych). W "sypialni" jest bardzo klaustrofobicznie.

Wnętrza urządzono w typowym, skandynawskim stylu. Dominuje tu biel, przełamana kolorowymi dodatkami. Dopełnieniem są podłogi z jasnych, grubych, drewnianych desek. W salonie zwracają uwagę piękne sztukaterie i ciekawie wyeksponowana kolekcja aparatów fotograficznych. Podoba nam się biała kuchnia z drewnianym blatem i przestrzenią między szafkami również wypełnioną drewnem.

Co sądzicie o tym mieszkaniu? Czekamy na Wasze komentarze.

Skomentuj:

Mieszkanie w starej kamienicy