Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oryginalne mieszkanie po metamorfozie

red.

Zaglądamy do ciekawego mieszkania w Tel Awiwie, które przeszło ostatnio sporą metamorfozę.

Ceny mieszkań w Tel Awiwie należą do najwyższych na świecie. W ciągu roku (do czerwca 2014 r.) wzrosły aż o 9,6%. Wiele osób planujących zakup nowego mieszkania, musiało odłożyć swoje plany na później. Właśnie w takiej sytuacji znalazł się właściciel prezentowanego dziś mieszkania. Postawił na remont swojego mieszkania i całkowitą zmianę jego układu. O pomoc poprosił architektów z izraelskiej pracowni Safaro.

Mieszkanie na planie prostokąta ma 40 m kw. powierzchni. Wcześniej miało bardzo prosty układ - z jednej strony znajdowała się kuchnia, z drugiej salon, a pomiędzy nimi sypialnia, łazienka i toaleta. Architekci całkowicie zmienili układ mieszkania, wyraźnie dzieląc je na 4 strefy.

Było to możliwe, dzięki zaprojektowaniu w centralnym punkcie mieszkania sporego, prostokątnego modułu. Po jednej stronie "ukryto" w nim kuchnie a po drugiej łazienkę z prysznicem. W krótszych bokach umieszczono garderobę i szafkę pod telewizor z półkami na książki. Przesuwane, "znikające" w kostce drzwi, pozwalają na oddzielenie sypialni od reszty mieszkania.

Jak Wam się podobają te rozwiązania?

Skomentuj:

Oryginalne mieszkanie po metamorfozie