Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie dla studentów w centrum Poznania

red.

Cztery pokoje, część wspólna, kuchnia i dwie łazienki, czyli dobrze zaprojektowane mieszkanie na wynajem.

Mieszkanie dla studentów, zaprojektowane przez Adama Wiercińskiego, mieści się w kamienicy z lat 30. w samym centrum Poznania. Ze względu na przeznaczenie miejsca, 83 m kw. zostały podzielone na 4 niezależne pokoje, część wspólną - kuchnię z jadalnią umieszczone w dużym korytarzu łączącym sypialnie oraz dwie łazienki.

W pokojach zbudowano garderoby - ukryte za zasłonami tworzą pojemną przestrzeń do przechowywania, a dodatkowo stanowią przegrodę akustyczną między strefą sypialni, a korytarzem. Część mebli - biurka połączone z osłonami na grzejniki, tablice, małe stoliki, stół jadalny z ławami do kompletu oraz stelaże umywalek w łazienkach zostały zaprojektowane specjalnie do tej przestrzeni.

Żeby podkreślić charakter mieszkania na wynajem, we wnętrzu pojawiły się elementy identyfikacji - znaczki z numerami pokojów oraz symbolami łazienki i toalety. W części wspólnej stanęła oryginalna drabinka gimnastyczna, która wpisuje się w studencki klimat miejsca.

W mieszkaniu zostały zachowane oryginalne elementy wnętrza - drzwi z naświetlami, skrzynkowe okna i drewniana podłoga, stąd jego kolorystyka ogranicza się do białego i szarego koloru, który uwydatnia cenne fragmenty z lat 30. Jedynymi kolorowymi akcentami są znaczki przy drzwiach, stelaż stołu kuchennego oraz dwie ściany pomalowane na ciemnozielono.

Skomentuj:

Mieszkanie dla studentów w centrum Poznania