Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Styl marynistyczny

Monika Grabowska

Styl marynistyczny najbardziej kojarzy się z pokojami dziecięcymi, ale można go wykorzystać w innych pomieszczeniach.

Styl marynistyczny
Styl marynistyczny
Autor: vivooo/Shutterstock

Styl marynistyczny wykorzystuje motywy związane z morzem. Najbardziej charakterystyczna jest kolorystyka. Połączenie bieli i błękitu jest idealnym tłem dla ?morskich opowieści?. Dodajemy naturalne materiały: drewno, może być rozbielone, wiklinę, trawę morską. Poduszki i zasłony z surowego płótna. Styl możemy podkreślić dzięki dodatkom: latarniom, szklanym pojemnikom wypełnionym kamieniami, piaskiem, muszlami. Ale nie można przesadzić, aby nie uzyskać kiczowatego efektu.

Pokój dziecięcy

Tu możemy poruszyć wyobraźnię. Na ścianie może pojawić się malarstwo iluzjonistyczne albo proste grafiki. Morski pejzaż na ścianie optycznie powiększy wnętrze. Wiele dzieci marzy o hamaku w swoim pokoju. W dziecięcej sypialni urządzonej w stylu marynistycznym będzie pasował. Podobnie jak liny podwieszone do sufitu, służące do wspinania i huśtania.

Salon

W salonie możemy wstawić wiklinowe meble albo w tapicerce wykorzystać biało-niebieskie, szerokie pasy. W oknie możemy powiesić ciężkie, płócienne zasłony, wykończone dużymi, metalowymi napami. Stara, drewniana skrzynia może zastąpić tradycyjną ławę.

Kuchnia i jadalnia

Drewniane meble kuchenne, rozbielone białą bejcą będą pasowały do kuchni w stylu marynistycznym. Drewniany stół nie musi być w idealnym stanie. Może być nawet lekko sfatygowany. Przy stole zamiast krzeseł możemy postawić ławy do siedzenia. Aby wygodnie nam się na nich siedziało, połóżmy na nich miękkie poduchy.

Sypialnia

W sypialni możemy wstawić skrzynię na pościel. Rozbielona, drewniana podłoga wprowadzi nas w klimat nadmorskich domków. W sypialni w neutralnej kolorystyce wystarczy powiesić zasłony w grube, pionowe, biało-niebieskie pasy, pościel w odpowiedniej kolorystyce, na parapecie ustawimy świece w słojach wypełnionych muszlami. Możemy wprowadzać styl marynistyczny tylko na kilka letnich tygodni.

Łazienka

Biało-niebieska kolorystyka, wiklinowy kosz na pranie, lustro w grubej, drewnianej ramie. Te elementy możemy wykorzystać w łazience w stylu marynistycznym.

Dom lub mieszkanie w stylu marynistycznym najbardziej będą pasowały w nadmorskiej miejscowości, ale jeżeli lubimy żeglować, każde wakacje spędzamy nad wodą, możemy wprowadzić pewne elementy przypominające nam naszą pasje, wspaniałe letnie momenty. Może wystarczą zdjęcia z żeglarskich wypraw w drewnianych ramach, lub powiększone i wydrukowane jako fototapety. Umieszczone w łazience lub sypialni będą inspirowały do planowania kolejnych morskich wypraw.

Styl marynistyczny
Styl marynistyczny
Autor: ben bryant/Shutterstock
Styl marynistyczny
Styl marynistyczny w pokoju dziecka
Autor: Photographee.eu/Shutterstock
Styl marynistyczny
Styl marynistyczny
Autor: severija/Shutterstock

Skomentuj:

Styl marynistyczny