Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pochwała prostoty

Marta Lubaszewska

Prosto, jasno i naturalnie. Idealny wybór do niewielkiego wnętrza.

Niewielkie mieszkanie o powierzchni 52 m2 znajduje się na Gdańskiej Starówce. Położone na ostatnim piętrze kamienicy posiada niesamowity widok na Ratusz Staromiejski i kanał Raduni. Wieczorami, kiedy zapalają się wszystkie miejskie światła widok jest jeszcze piękniejszy.

W mieszkaniu znajdują się dwa pokoje, kuchnia z jadalnią oraz łazienka i oczywiście przedpokój. Właściciele postanowili nie zagracać niezbyt dużej powierzchni. Postawili na jasne barwy i proste formy. W ten sposób uzyskali przejrzystą przestrzeń, która optycznie wydaje się być większa niż w rzeczywistości.

Na początku trzeba było przeprowadzić remont generalny. Do wymiany były okna, drzwi, podłoga i wszystkie instalacje. Przestawiono też kilka ścianek, dzięki czemu została powiększona łazienka oraz kuchnia.

Urządzając swoje wnętrza właściciele czerpali inspiracje ze stylu skandynawskiego. Jasna drewniana podłoga oraz stolarka drzwiowa stanowią idealną bazę i tło dla prostych mebli.

Kuchnia znajduje się pod skosami. Drewniane słupy konstrukcyjne zostały oczyszczone i zabezpieczone. Pięknie komponują się teraz z nowoczesnymi białymi szafkami kuchennymi i stalowym sprzętem AGD. Błękitne krzesła dodają świeżości całej przestrzeni.

Salon jest niewielki. Ma zaledwie 15 m2. Stoją tu dwie sofy i stolik. Nic więcej nie potrzeba, gdyż jest to przede wszystkim miejsce nocnych seansów filmowych. Zamiast telewizora właściciele zainstalowali rzutnik multimedialny, a cała potrzebna instalacja została schowana w ścianie.

Łazienka jest biała, dzięki czemu wydaje się większa niż w rzeczywistości. W miejscu gdzie kiedyś był przedpokój powstała praktyczna wnęka, w której zmieściła się pralka, kosz na bieliznę oraz półki na akcesoria łazienkowe.

W mieszkaniu nie ma zbędnych ozdób. Jest obraz w sypialni, czarno-białe zdjęcia w ramkach i kilka designerskich akcentów. Minimalizm oswojony, w ciepłym domowym wydaniu.

Skomentuj:

Pochwała prostoty