Styl marynarski - idealny na lato

Marta Lubaszewska

Styl marynarski jak zawsze latem powraca jako obowiązkowy element strojów. Świetnie sprawdzi się także w letnich wnętrzach.

6778452 https bi
fot. th2.de

 

 

Wnętrza w tym stylu  będą się nam kojarzyły z wakacjami, wodą, morzem i przygodą. Jasne, pełne światła i naturalnych materiałów idealnie sprawdzą się w upalne, letnie dni. Jakie elementy są obowiązkowe w tym stylu?

 

Po pierwsze kolory . Biel, niebieski i granat to barwy podstawowe, które muszą się znaleźć we wnętrzu w stylu marine. Biała podłoga, najlepiej ze starych desek oraz białe ściany będą tłem dla mocno wybijającego się koloru niebieskiego. Takie połączenie kolorystyczne sprawia, że wnętrza wydają się być świeże i rześkie. Nie bez powodu ten duet barwny jest typowy dla krajów śródziemnomorskich, gdzie klimat jest znacznie cieplejszy. Jako akcentu możemy użyć koloru czerwonego, jednak w niewielkich ilościach.

 

 

Fot. Ikea, Vox, Almi Decor

 

Po drugie materiały.  Przede wszystkim naturalne. Jeśli meble to drewniane, malowane lub bejcowane, wiklinowe oraz rattanowe. Dobrze będą wyglądały meble lekko postarzone, trochę chropowate i pokryte patyną. Tkaniny też tylko naturalne. Świetnie sprawdzi się len, surowe płótno i bawełna.

 

Po trzecie wzory. Tu głównie królują biało-niebieskie paski. Szersze lub węższe są głównym motywem stylu marynarskiego. Typowo morskie wzory, jak muszle, rozgwiazdy, żaglówki będą świetnym dodatkiem jeśli zachowamy umiar i nie wprowadzimy ich zbyt dużo.

 

fot. th2.de

 

Po czwarte dodatki. Głównie akcesoria marynistyczne oraz stylizowane na takie. Modele żaglowców, lampy-lunety, globusy czy latarnie morskie są obowiązkowe. Wystarczy kilka takich dodatków aby pokreślić styl. Starajmy się  jednak nie przesadzić gdyż efekt może być groteskowy i kiczowaty. We wnętrzu w stylu marynarskim możemy z powodzeniem wyeksponować pamiątki z nad morza. Muszle, kamienie czy zdjęcia z wakacji będą miłym wspomnieniem na cały rok. Fotografie możemy powiększyć i oprawić w drewniane ramy. Jeśli nie posiadamy zdjęć dobrej jakości możemy wybrać z dość dużej oferty gotowych plakatów. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Marta Lubaszewska

 

Zobacz także:

Kolorowe wnętrza

Piękne i modne tapety

Wnętrza w czerwieni

 

 

Skomentuj:

Styl marynarski - idealny na lato