Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Styl marynarski - idealny na lato

Tekst: Marta Lubaszewska

Styl marynarski jak zawsze latem powraca jako obowiązkowy element strojów. Świetnie sprawdzi się także w letnich wnętrzach.

Styl marynarski - idealny na lato
Styl marynarski - idealny na lato
Pushba/Shutterstock

Wnętrza w tym stylu będą się nam kojarzyły z wakacjami, wodą, morzem i przygodą. Jasne, pełne światła i naturalnych materiałów idealnie sprawdzą się w upalne, letnie dni. Jakie elementy są obowiązkowe w tym stylu?

Styl marynarski — kolory

Biel, niebieski i granat to barwy podstawowe, które muszą się znaleźć we wnętrzu w stylu marine. Biała podłoga, najlepiej ze starych desek oraz białe ściany będą tłem dla mocno wybijającego się koloru niebieskiego. Takie połączenie kolorystyczne sprawia, że wnętrza wydają się świeże i rześkie. Nie bez powodu ten duet barwny jest typowy dla krajów śródziemnomorskich, gdzie klimat jest znacznie cieplejszy. Jako akcentu możemy użyć koloru czerwonego, jednak w niewielkich ilościach.

Styl marynarski — materiały

Przede wszystkim naturalne. Jeśli meble to drewniane, malowane lub bejcowane, wiklinowe oraz rattanowe. Dobrze będą wyglądały meble lekko postarzone, trochę chropowate i pokryte patyną. Tkaniny też tylko naturalne. Świetnie sprawdzi się len, surowe płótno i bawełna.

Styl marynarski - idealny na lato
Styl marynarski - idealny na lato
Lapina/Shutterstock

Styl marynarski — wzory

Tu głównie królują biało-niebieskie paski. Szersze lub węższe są głównym motywem stylu marynarskiego. Typowo morskie wzory, jak muszle, rozgwiazdy, żaglówki będą świetnym dodatkiem, jeśli zachowamy umiar i nie wprowadzimy ich zbyt dużo.

Styl marynarski — dodatki

Głównie akcesoria marynistyczne oraz stylizowane na takie. Modele żaglowców, lampy-lunety, globusy czy latarnie morskie są obowiązkowe. Wystarczy kilka takich dodatków, aby pokreślić styl. Starajmy się  jednak nie przesadzić, gdyż efekt może być groteskowy i kiczowaty. We wnętrzu w stylu marynarskim możemy z powodzeniem wyeksponować pamiątki znad morza. Muszle, kamienie czy zdjęcia z wakacji będą miłym wspomnieniem na cały rok. Fotografie możemy powiększyć i oprawić w drewniane ramy. Jeśli nie posiadamy zdjęć dobrej jakości, możemy wybrać z dość dużej oferty gotowych plakatów. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Styl marynarski - idealny na lato