Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Styl marynarski - idealny na lato

Marta Lubaszewska

Styl marynarski jak zawsze latem powraca jako obowiązkowy element strojów. Świetnie sprawdzi się także w letnich wnętrzach.

6778452 https bi
fot. th2.de

Wnętrza w tym stylu  będą się nam kojarzyły z wakacjami, wodą, morzem i przygodą. Jasne, pełne światła i naturalnych materiałów idealnie sprawdzą się w upalne, letnie dni. Jakie elementy są obowiązkowe w tym stylu?

Po pierwsze kolory . Biel, niebieski i granat to barwy podstawowe, które muszą się znaleźć we wnętrzu w stylu marine. Biała podłoga, najlepiej ze starych desek oraz białe ściany będą tłem dla mocno wybijającego się koloru niebieskiego. Takie połączenie kolorystyczne sprawia, że wnętrza wydają się być świeże i rześkie. Nie bez powodu ten duet barwny jest typowy dla krajów śródziemnomorskich, gdzie klimat jest znacznie cieplejszy. Jako akcentu możemy użyć koloru czerwonego, jednak w niewielkich ilościach.

Po drugie materiały.  Przede wszystkim naturalne. Jeśli meble to drewniane, malowane lub bejcowane, wiklinowe oraz rattanowe. Dobrze będą wyglądały meble lekko postarzone, trochę chropowate i pokryte patyną. Tkaniny też tylko naturalne. Świetnie sprawdzi się len, surowe płótno i bawełna.

Po trzecie wzory. Tu głównie królują biało-niebieskie paski. Szersze lub węższe są głównym motywem stylu marynarskiego. Typowo morskie wzory, jak muszle, rozgwiazdy, żaglówki będą świetnym dodatkiem jeśli zachowamy umiar i nie wprowadzimy ich zbyt dużo.

Po czwarte dodatki. Głównie akcesoria marynistyczne oraz stylizowane na takie. Modele żaglowców, lampy-lunety, globusy czy latarnie morskie są obowiązkowe. Wystarczy kilka takich dodatków aby pokreślić styl. Starajmy się  jednak nie przesadzić gdyż efekt może być groteskowy i kiczowaty. We wnętrzu w stylu marynarskim możemy z powodzeniem wyeksponować pamiątki z nad morza. Muszle, kamienie czy zdjęcia z wakacji będą miłym wspomnieniem na cały rok. Fotografie możemy powiększyć i oprawić w drewniane ramy. Jeśli nie posiadamy zdjęć dobrej jakości możemy wybrać z dość dużej oferty gotowych plakatów. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Skomentuj:

Styl marynarski - idealny na lato