Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Meblościanka modułowa Ori - recepta na małe mieszkanie

Jagoda Mówińska

Meblościanka modułowa Ori to świetny pomysł na zagospodarowanie niewielkich przestrzeni. Inspirowany origami mebel ma trafić na rynek w 2017r. Zapowiada się wnętrzarska rewolucja.

Inteligentna meblościanka

System wielofunkcyjny Ori to owoc współpracy Hasiera Larrea i laboratorium MIT Media Lab. Projekt stworzył Yves BĂŠhar, szwajcarski projektant, miłośnik zrównoważonego designu. Twórców meblościanki zainspirowała japońska sztuka składania papieru - origami. Podobnie jak papierowe ozdoby, system Ori jest w stanie diametralnie zmieniać się w ciągu kilku sekund.

Dzięki panelowi kontrolnemu i dedykowanej aplikacji na smartfona, nie trzeba przesuwać modułów ręcznie. Wystarczy jedno kliknięcie, by meblościanka zmieniła układ mebli, oświetlenie, bądź miejsce, w którym się znajduje.

Sypialnia, salon i biuro w jednym

System mebli modułowych Ori to idealny pomysł na urządzenie niewielkich mieszkań, w których liczą się praktyczne rozwiązania. Mebel tworzy kilka modułów. Meblościanka zawiera rozbudowaną strefę przechowywania:półki, szafki, szuflady oraz wieszaki na ubrania. Nie zabrakło miejsca relaksu, które wyznacza wysuwane łóżko i wygodna sofa. W systemie Ori zmieści się też sprzęt RTV oraz wysuwany blat do pracy. Dzięki takiej budowie, Ori pozwala na prosty podział przestrzeni oraz szybką metamorfozę wnętrza. Może pełnić nie tylko funkcję mebla, ale również mobilnej ścianki działowej. Gwarantuje komfort nawet na bardzo ograniczonych przestrzeniach (został zaprojektowany z myślą o mieszkaniach o powierzchni poniżej 28 m kw.).

Meblościanka przyszłości

Chociaż premiera meblościanki Ori została przewidziana na początek 2017r., system wielofunkcyjny już cieszy się zainteresowaniem deweloperów z Bostonu, Waszyngtonu i Seattle, którzy planują wykorzystać ją w swoich budynkach. Meblościanki, które trafią na rynek będą wykonywane na zamówienie, przez co zostaną dopasowane do indywidualnych potrzeb kupującego. Cena meblościanki nie została dotychczas podana przez producentów. Wiadomo, że będzie uzależniona od wybranych przez klienta modułów. Miejmy nadzieję, że meblościanka modułowa trafi również na polski rynek i pomoże zagospodarować małe mieszkania.

Skomentuj:

Meblościanka modułowa Ori - recepta na małe mieszkanie