Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Firma Alessi stworzyła specjalną kolekcję naczyń dla linii lotniczej

red.

Pasażerowie lecący na pokładach samolotów linii Delta będą teraz mogli jeść posiłki na zastawie specjalnie stworzonej przez markę Alessi. W projektowaniu brali udział projektanci o światowej renomie: Patricia Urquiola, Ronan i Erwan Bouroullec oraz Humberto i Fernando Campana.

Współpraca między liniami Delta i firmą Alessi po raz pierwszy została ogłoszona pod koniec 2015 roku i teraz ma swój finał. Kompletna zastawa stworzona przez włoską markę trafi do kabin pierwszej klasy 1 kwietnia 2017 roku. Alessi do projektu zaprosiła swoich najbardziej znanych desiegnerów, m.in. Patricię Urquiolę, Ronana i Erwana Bouroulleców oraz Humberta i Fernanda Campanów.

Każdy z projektantów wybrał istniejącą rzecz z oferty firmy Alessi i stworzył jej nową interpretację. Hiszpańska projektantka Patricia Urquiola sięgnęła po miskę Orloff, którą sama zaprojektowała dla Alessi. Została ona stworzona z pojedynczego, okrągłego płata metalu, bez użycia żadnych spoin.Wychodząc od tego projektu, teraz Urquiola stworzyła zestaw pojemników o podobnych cechach.

Bracia Campana zaprojektowali pojemniki na wino i wodę z cienkiego, giętego aluminium, jako przedłużenie ich kolekcji z 2004 Blow Up. "W 2004 roku współpracowaliśmy z Alessi, eksplorując sposoby łączenia przemysłowych procesów z tradycyjnymi, rzemieślniczymi technikami Brazylii" - powiedział duet.

Z kolei bracia Bouroullec zaprojektowali linię szkła stołowego Ovale oraz komplet zastawy stołowej.

W projektowaniu zastawy dla linii lotniczej wziął udział także projektant Stefano Giovannoni, który zmienił nieco kształty i rozmiary sztućców z kolekcji Mami, którą zaprojektował dla Alessi tak, żeby lepiej się sprawdzała w czasie lotu. Jego sztućce zostały uzupełnione o łyżeczkę w kształcie serca, którą stworzyła Miriam Mirri. Powstała ona w dwóch wersjach: z czerwonego plastiku i ze stali nierdzewnej.

Mimo udziału wielu projektantów całość ma spójny charakter. Do tego każdy z przedmiotów został dostosowany do użytku w nietypowych warunkach. Dlatego każdy element zastawy jest funkcjonalny i bardzo stabilny.

Skomentuj:

Firma Alessi stworzyła specjalną kolekcję naczyń dla linii lotniczej