Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

QeeBoo - młoda, włoska marka, której rzeczy zaskakują. Projektują dla niej najwięksi

red.

QeeBoo to włoska marka meblarska, która zadebiutowała zaledwie rok temu, a już jest o niej głośno. Projektują dla niej najważniejsze postacie współczesnego wzornictwa w myśl zasady, że dobry design ma być dostępny dla wszystkich.

Założycielem marki Qeeboo jest Stefano Giovannonni, uznany włoski designer, który pracował dla takich marek jak Alessi, LG, Moooi, Laufen czy Fiat. Jest zdobywcą licznych nagród oraz laureatem konkursów z dziedziny designu. W 2006 roku postanowił stworzyć firmę, której domeną stanie się design na najwyższym poziomie, dostępny dla wszystkich. Giovannonni do współpracy zaprosił uznanych projektantów takich jak Andreę Branziego, grupę Front, Richarda Huttena, Studio Job, Marcela Wandersa czy Nikę Zupanc. Wszyscy wymienieni projektanci mają wyrazisty styl i nie boją się nieszablonowych rozwiązań. Stefano Giovannonni umiejętnie wykorzystał te cechy i doprowadził do powstania unikatowej kolekcji pełnej humoru i ciekawych form. Wszystkie obiekty sygnowane znakiem QeeBoo łączy wykonanie z tworzyw sztucznych. Magiczny mix technologii, estetyki oraz inwencji zaowocował portfolio, w którym znajdują się przedmioty nie tylko poetyckie i zabawne, ale także pozwalające użytkownikowi decydować, jaką funkcję nada produktowi.

Stefano Giovanonni dla Qeeboo zaprojektował m.in. krzesło Rabbit, które też może służyć jak stolik i po prostu ozdoba. Królik jest dostępny w wielu kolorach, w wersji do użytku wewnątrz, a także na zewnątrz pomieszczenia. Warto jeszcze wspomnieć o lampie Kong Giovanonniniego. Jest to projekt nawiązujący do postaci z filmu z 1993 roku. Przeniesiony do świata designu produktowego zyskał przyjazną formę przy zachowaniu rozmiaru prawdziwego zwierzęcia.

Z kolei ekscentryczny duet projektowy Studio Job zaprojektował dla QeeBoo serię donic, lamp i stołków Mexico w formie czaszek wykonanych z różnych materiałów (polietylen, metal) i dostępnych w różnych kolorach. Ważnym elementem oferty marki jest też krzesło Ribbon projektu Niki Zupanc. Słoweńska projektantka została okrzyknięta przez The Wall Street Journal prawdziwą gwiazdą designu. 

Oczywiście na tym nie koniec. W ofercie marki są dodatki, akcesoria, lampy, fotele i inne meble. Wszystkie produkty marki QeeBoo dostępne są w Dutchhouse.pl.

Skomentuj:

QeeBoo - młoda, włoska marka, której rzeczy zaskakują. Projektują dla niej najwięksi