Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Młotek z sercem - projekt o miłości i nienawiści

red.

Młotek, postrzegany jako narzędzie męskie, często jest kojarzony z agresją. Izraelski designer w swoim najnowszym projekcie wchodzi w polemikę z takim postrzeganiem tego obiektu.

Dov Ganchrow właśnie zaprezentował swój najnowszy projekt, który nazwał "A love/hate thing" Co można przetłumaczyć jako "Obiekt miłości/nienawiści". Jak sam mówi, jest to jego osobisty komentarz na temat lokalnej sceny designu, którą obserwuje od ponad 20 lat.

Designer zaprojektował stalowy młotek, ale nietypowy. Zamiast standardowego, ma on  zakończenie w kształcie serca. Powstało ono przy wykorzystaniu przemysłowej techniki odlewniczej zwanej elektroerozją (EDM). Młotek został zatem przekształcony w narzędzie do pozostawania znaków. Na wszystkim, co nim uderzymy, zostanie znak w kształcie serca - może to być drzewo, ściana czy karoseria samochodu byłego kochanka. Młotek jest narzędziem do konstruowania, ale można nim również niszczyć. Właśnie tą dwoistością gra Ganchrow. Tak też postrzega izraelską scenę designu - targaną sprzecznościami, która tworzy i niszczy (często symbolicznie).

Dov Ganchrow jest projektantem i wykładowcą na Wydziale Projektowania Przemysłowego w Bezalel Academy of Arts and Design w Jerozolimie. Sam zresztą ukończył tą uczelnię w 1993 roku.

Skomentuj:

Młotek z sercem - projekt o miłości i nienawiści