Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

TREND: marynistyczne wzory

Karolina Mucha

Nie tylko dom z widokiem na morze i piaszczystą plażę sprawia, że możemy poczuć się jak mieszkańcy wybrzeża. Wprowadzenie morskich akcentów do wystroju naszego wnętrza wprawi w zachwyt niejednego miłośnika morskiej żeglugi.

Marynistyczne elementy pasują do każdego domu, a trend ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem od wielu lat. Najlepiej postawić na biel z niebieskimi akcentami.

Warto skusić się na białą kanapę, do której wystarczą granatowe poduszki. Kanapa innego koloru również doskonale się sprawdzi jeśli zostanie przykryta kocem z lnu i bawełny, dzięki czemu uzyskamy morską lekkość, a wnętrze nabierze delikatności.

Biała podłoga, niebieska narzuta, pasiaste poduszki na kanapie, muszle na stoliku a nawet hamak, bo kto powiedział, że hamak nie może być w domu? Bujanie się w nim i uruchomienie wyobraźni pozwoli poczuć morską bryzę. Okrętowe lampiony ustawione w pomieszczeniu nadadzą niepowtarzalnego klimatu a zegar lub żyrandol w kształcie steru sprawi, że poczujemy się jak na statku.

Wybór dodatków jest szeroki – stare mapy, kotwice, lornetki. Zasłony możemy przewiązać linami. Doskonale sprawdzą się szmaciane dywaniki przy łóżku, wiklinowe koszyki na drobiazgi lub drewniane skrzynie imitujące skrzynie ze statków. Oczywiście w wystroju wnętrza powinniśmy kierować się rozsądkiem, żeby morskich akcentów nie było zbyt wiele. Jeśli nie chcemy mieć typowo marynarskiego wystroju naszego pomieszczenia, możemy umieścić w antyramach lub ramkach zdjęcia z nad morza lub widokówki. Każdy sklep z wystrojem wnętrzarskim oferuje mnóstwo tego typu akcesoriów.
Woda, przygoda, lekkość, wakacje - chcielibyśmy żeby takie chwile trwały cały rok, a dzięki morskim dodatkom możemy "przedłużyć" atmosferę lata.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

TREND: marynistyczne wzory