Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najmodniejsze lampy od projektantów

Jagoda Mówińska

Lampy od projektantów to niebanalny dodatek, który doda wnętrzu fantazji. Sprawdź najnowsze trendy w oświetleniu. Wybraliśmy dla was 15 stylowych lamp.

Lampy przyjazne naturze

Silnym trendem w wystroju wnętrz są ekologiczne produkty wykonane z naturalnych materiałów i przyjazne dla środowiska. Dlatego projektanci proponują lampy z drewna, bądź z wykorzystaniem zatopionych w szkle roślin. Unikatową lampę z dmuchawcem w środku stworzył japoński artysta - Takao Inoue. Projekt ma stanowić dodatek, który sprzyja relaksowi i poprawie nastroju po dniu spędzonym w zatłoczonym mieście. Prawdziwą innowacją jest też lampa zasilana energią z gleby - dzieło holenderskiej projektantki Marieke Staps.

Oświetlenie w baśniowym klimacie

Dla miłośników odważnych, oryginalnych rozwiązań idealną propozycją będą fantazyjne lampy w baśniowym klimacie. Holenderskie studio projektowe Moooi proponuje oświetlenie z motywem ptaków, przypominających figurki origami. Z kolei hiszpańska marka De la Espada proponuje kolorowe lampy stojące nawiązujące do estetyki baroku. Richard Clarkson, projektant z USA stworzył natomiast wiszącą lampę inspirowaną burzową chmurą. Efekty błyskawic można kontrolować za pomocą niewielkiego pilota.Ta propozycja sprawdzi się zarówno w pokoju dziecięcym, jak i w zupełnie dorosłej sypialni.

Lampy szykowne i nowoczesne

Zwolennikom minimalistycznych, eleganckich wnętrz z pewnością przypadną do gustu nowoczesne lampy w stonowanych kolorach o wyważonych formach. Oryginalne wzornictwo i wykorzystanie atrakcyjnych wizualnie materiałów to cechy charakterystyczne stylowego oświetlenia. Przykładem może być odważny projekt szwedzkiego studia Gässling. Skandynawscy artyści stworzyli kolekcję lamp sprawiających wrażenie stłuczonych. Polskie pracownie proponują natomiast lampy wykonane z metalu i barwionej bibuły o ciekawej strukturze oraz żyrandole z ręcznie łączonych, efektownych płytek, odbijających światło.

 

Skomentuj:

Najmodniejsze lampy od projektantów