Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Empik świętuje 35. urodziny filmu "Miś". Kultowe teksty na kubkach, torbach, piersiówkach...

red.

Już od 35 lat śmiejemy się z tekstów, które wypowiadają bohaterowie kultowego filmu "Miś". Dla wszystkich fanów komedii Stanisława Barei Empik wraz ze Stanisławem Tymem, rodziną Barejów i Olą Cieślak przygotował wyjątkową kolekcję.

"Miś" duetu Stanisława Barei i Stanisława Tyma obchodzi w tym roku 35 urodziny. Premiera komedii miała miejsce w 1981 roku. Jest to pełna paradoksów historia prezesa klubu sportowego „Tęcza”, w satyryczny sposób prezentująca czasy PRL-u. Film zyskał status kultowego, dziś śmieją się z niego kolejne pokolenia Polaków. „Parówkowym skrytożercom mówimy nie", czy „klient w krawacie jest mniej awanturujący się” to teksty, które za sprawą "Misia" weszły do języka potocznego. 

Empik postanowił uczcić okrągłą rocznicę premiery obrazu Barei. W ścisłej współpracy z twórcami filmu, stworzył unikatową kolekcję, która ma "poprawiać humor w codziennych sytuacjach". Na produktach takich, jak koszulki, kubki czy torby pojawiły się teksty, które znana ilustratorka - Ola Cieślak, oprawiła w czarno-białą szatę graficzną. Cieślak jest rówieśniczką „Misia”. Urodzona w Częstochowie projektantka, zasłynęła jako ilustratorka i pisarka. W 2011 roku magazyn Press ogłosił ją jedną z najlepszych polskich ilustratorek prasowych.

W promowaniu kolekcji bierze udział odtwórca roli głównej - Stanisław Tym. Pojawia się na fotosach promocyjnych, utrzymanych w przytłumionej kolorystyce, jak na starych fotografiach, co również nawiązuje do klimatu filmu.

Kolekcja dostępna jest w salonach Empik i na empik.com od 26 października.

Skomentuj:

Empik świętuje 35. urodziny filmu "Miś". Kultowe teksty na kubkach, torbach, piersiówkach...